Tento závod byl také součástí letošního seriálu sportovních akcí České unie sportu, jejímž mediálním partnerem je Deník. 

„Celkem se napříč věkovými kategoriemi zapojilo téměř sto dvacet cyklistů, kteří absolvovali podle výkonnosti různý počet okruhů. Dětské závody byly snazší, dospělé jsme nešetřili, takže si museli poradit s náročnou tratí se skalkami,“ popsal průběh ředitel závodu Jan Jedlička z pořádajícího sportovního oddílu Rouvy Specialized Cycling Team. 

V 11 hodin se jako první vydaly na své trasy děti narozené do roku 2015 a postupně je následovaly věkově starší kategorie až po starší žáky a žákyně. Ve 13,30 hodin nastoupily na start ženy, juniorky, kadetky, jezdci masters a muži–hobbíci bez licence. Ve 14,30 hodin se do pedálů opřeli muži kategorie Elite s licencí, junioři a kadeti. 

„Konkurence byla v tomto prestižním závodu velká a podařilo se ho obsadit skutečně silně. Tím víc nás pochopitelně potěšilo, že vítězství nakonec vybojoval domácí biker Jan Sáska. Bylo to asi největší překvapení dne a pro nás samozřejmě i to nejmilejší. Ocenění závodníci získali na prize money, na něž jsme věnovali celkem 28 700 korun, v dětských závodech jsme rozdávali věcné ceny,“ uvedl Jan Jedlička. 

Výsledky Velké ceny Vimperka MTB – muži elite: 1. Jan Sáska (Rouvy Specialized Cycling Team) 1:09:16,08 h, 2. Lukáš Kobes (Gapp System Kolofix MTB Racing Team) 1:09:50,07, 3. Jan Škarnitzl 1:10:16,5.

Kompletní výsledky na: www.sportsoft.cz.

Michaela Kratochvílová