Právě na tento festival byly soustředěny nahrávky z celého světa a rozčleněny do jednotlivých kategorií. Klarinetový soubor Prachatice se svými členy Janem Hovorkou, Petrem Chalupským, Tomášem Janouškem Vítem Neužilem a Petrou Sovovou tak obdržel od třicítky mezinárodních porotců z celého světa titul I. Laureát své kategorie. Stalo se tak v pátek 26. listopadu 2021, kdy byly postupně zveřejňovány jednotlivé výsledky.

Nahrávka, která zaujala mezinárodní porotu byla árie Berty Lazebníka Sevillského romantického skladatele Giaccoma Rossiniho. Sólový zpěv Petry Sovové byl doprovázen členy souboru. Přestože je nahrávka v originální verzi pro symfonický orchestr, stačil si klarinetový soubor pořídit svou vlastní originální verzi árie ve své vlastní úpravě. Verze je také zajímavá originálním svérázný až divadelním podáním Petry Sovové, což mimo jiné již v červenci tohoto roku ocenila recenze v bavorském tisku, po konání koncertu v Haidmühle, kde soubor sklidil úspěch u publika. Árie Berty tak právem patří k těm nejlepším číslům koncertů souboru. Zajímavostí je také skutečnost, že soutěžní nahrávka vznikla za přispění obce Záblatí a především p. Emilie Vopelákové, za což jí patří velké poděkování.
     Z ocenění máme ohromnou radost a věříme že se svámi posluchači budeme i přes nepříznivou situaci potkávat. Když ne živými koncerty, tak alespoň prostřednictvím on line vysílání. 


Klarinetový subor Prachatice