Na začátku byla dvě slova: Taxík a Maxík. Jedno vyslovila ředitelka Konta Bariéry Božena Jirků, druhé ředitel lékárenského řetězce Dr. Max Daniel Horák. Vznikl z nich projekt sociální dopravy, který nemá obdoby. „Vozí stovky lidí, seniorů, ale i handicapovaných a teď vozí i Ukrajince. Je to zkrátka projekt mého srdce,“ říká ředitelka Konta Bariéry Božena Jirků.

První Taxíky Maxíky se rozjely do ulic Liberce a Prachatic v roce 2016. Dnes už flotila čítá 22 vozů, které pomáhají ve větších i menších městech napříč Českou republikou a o službu mají obrovský zájem nejen klienti, ale i noví provozovatelé.

Setkání z obrazovky pozdravila ředitelka Konta Bariéry Božena Jirků a ředitel lékáren Dr. Max Daniel Horák. Při slavnostním setkání vystoupilo pěvecké seskupení Ventilky a duo Pavel & Kaca z uskupení Malá Paříž. Navíc jsme dostali možnost prohlédnout si nově zrekonstruované prostory Národního muzea. V programu byl také puštěn film, ve kterém se město Prachatice a služba Senior Taxíku Maxíku objevila hned několikrát.

Taxík Maxík je projekt sociální dopravy, na kterém od roku 2015 spolupracuje Nadace Charty 77 (Konto Bariéry, SenSen) a ČESKÁ LÉKÁRNA HOLDING, a.s. se sítí lékáren Dr.Max Lékárna. Seniory a handicapované vozí Taxíky Maxíky za zvýhodněnou cenu tam, kam by se sami dostali jen obtížně – například k lékaři, na úřad, na nákup, ale třeba i na kulturní akce nebo za přáteli. Generálním sponzorem projektu jsou lékárny Dr. Max, který pořízení automobilů i rozjezd služby v jednotlivých městech financují převážně z prodeje produktů vlastní značky.

Senior Taxík Maxík v Prachaticích
Služba je provozována od ledna 2016 a slouží k přepravě seniorů a osob se zdravotním postižením. Pět let tuto službu zajišťovala Oblastní charita Prachatice. Na základě vzájemné dohody a rozhodnutí Rady města Prachatice zajišťuje tuto službu KreBul, o.p.s.v současné době KreBul, o.p.s.

Služba je určena zejména osobám starším 65 let, osobám se zdravotním postižením (držitele průkazu ZTP a ZTP/P), pečujícím. Služba se poskytuje na území města Prachatice, osad a cena za dopravu je stanovena na 10,- Kč za kilometr a osobu.

Stejně, jako v minulosti, platí nutnost objednat si dopravu alespoň den předem, a to buď osobně na adrese KreBul, o.p.s., Zlatá stezka 145, Prachatice nebo na telefonním čísle: 736 647 337.

Děkujeme řediteli Zdeňku Krejsovi a jeho kolegům za zajištění služby společně s osobní asistencí.

 

Za článek a fotky děkujeme Hance RH+ Rabenhauptové