Díky zásobám technického sněhu se příznivci zimních radovánek mohou na Hochfichtu těšit na dobré podmínky. Na Hochfichtu jsou před víkendem v provozu všechny lanovky a vleky a lyžujeme na 20 km sjezdových tratí, na kterých leží 70 – 115 cm technického sněhu. V noci na čtvrtek začalo opět mrznout a díky teplotám pod nulou je pista po ránu kompaktní a ve velmi dobrém stavu“, uvedl Gerald Paschinger, ředitel lyžařského střediska.

O víkendu se na Hochfichtu opálíte

Přestože současné počasí má do ladovské zimy daleko, předpověď slibuje na Hochfichtu během víkendu modrou oblohu s nočními mrazíky a příjemnými denními teplotami nad nulou. „O víkendu rozhodně doporučujeme přibalit do lyžařské výbavy sluneční brýle a opalovací krém. Dopoledne si užijete pohodové lyžování a odpoledne opalování na horském slunci či relaxaci na prosluněné terase“, doplnil Paschinger. Skipasy na Hochficht zakoupíte nejvýhodněji online přes webové stránky v češtině. Hodinové skipasy a 1denní skipas jsou na pokladnách o 3 € dražší.

Na Český rodinný den se registrovalo již přes 500 rodin

Pátek 2. února, v den pololetního školního volna, se na Hochfichtu bude konat speciální akce pro české rodiny s dětmi s lyžováním za velmi zvýhodněnou cenu – celá rodina zaplatí pouze 61 € za celý den. O akci je značný zájem. Registraci výhodného skipasu, kterou je možné provést až do neděle 28. ledna, využilo do dnešního dne více než 500 českých rodin.

Běžkaři musí počkat na nový sníh

Zatímco na sjezdovky Hochfichtu pokrývají zásoby technického sněhu, běžecké stopy jsou kvůli nesouvislé sněhové pokrývce mimo provoz a čeká se, až napadne nový sníh. Jedinou možností, kam vyrazit do bílé stopy, zůstávají vyšší šumavské partie okolo Modravy či německého Finsterau. I tam je však potřeba počítat s tím, že podmínky nejsou ideální.

Martin Řezáč