Rodinný areál Lipno, do kterého Stezka korunami stromů spadá, spolupracuje s centrem ARPIDA již mnoho let. V rámci této spolupráce se 27. května uskutečnil Den s ARPIDOU. Nechyběla výstava mapující 30letou historii centra, kavárna CVIČKA nebo naučná stezka. Vše začínalo na náměstíčku před hotelem Element a končilo u dominanty areálu na Lipně, Stezky korunami stromů. A právě veškeré vybrané vstupné za celý den očištěné od daní věnovala Stezka korunami stromů centru ARPIDA. Konkrétně šlo o neuvěřitelnou částku 253 457 Kč.

„My jsme z té částky byli úplně v šoku, protože takovéto peníze nečekal nikdo z nás. Tímto děkujeme všem návštěvníkům, kteří se rozhodli vyrazit na stezku, nebo nás podpořit darem vhozeným do kasičky u našich stánků. Poděkování patří rovněž všem dobrovolníkům, kteří zajišťovali podporu této akce a mezi nimiž byli zapojeni i někteří naši klienti,“ doplňuje ředitel centra ARPIDA Marek Wohlgemuth.

Darovaná částka nezůstane dlouho ležet ladem. Ze získaných prostředků se bude financovat stavební projekt sociálně terapeutických dílen pro dospělé osoby s tělesným a kombinovaným postižením. Projekt po úplném dokončení nabídne své služby až 40 lidem s tělesným a kombinovaným postižením. Konkrétně peníze půjdou na vypracovaní projektové dokumentace, jejíž částka se pohybuje kolem jednoho milionu korun.

Generální ředitel Rodinného areálu na Lipně Matěj Kratochvíl je s vybranou částkou také spokojen: „Celková suma peněz předčila naše očekávání a jsme s ní více než spokojeni. Celá akce byla nádherně připravená a potvrdilo se, že naše vzájemná spolupráce je více než jen pouhé darování peněz. Moc si toho vážíme a těšíme se na budoucí projekty a spolupráci.“

Pokud jste nestihli pomoci na Lipně 27. května, neváhejte a pomozte právě teď! Přispět můžete na bežný účet 161544543/0300 nebo na účet veřejné sbírky 237163924/030. A to není jediný způsob. ARPIDA nabízí i příspěvek formou kulturního zážitku. V rámci jubilejního roku pořádá ARPIDA na Otáčivém hledišti v úterý 18. července 2023 benefiční představení Ženy Jindřicha VIII. s Petrem Rychlým v hlavní roli. Vstupenky jsou k dostání na platformě CB systém.

Jiří Grungtorád, Stezka korunami stromů