Akce se konala 6. a 7. června 2022 za celkové účasti přibližně 1400 žáků z téměř všech škol okresu (např. ZŠ Vodňanská, Národní, Zlatá Stezka, Lhenice, Ktiš, Zbytiny, Šumavské Hoštice a další).

Sportovci a trenéři dětem představili a předveli různé sportovní disciplíny. Děti si pak samy mohly osahat a vyzkoušet daný sport a získaly kontakt do patřičných oddílu či spolků, aby se mohly přihlásit.

Zastoupeno bylo celkem 11 sportů: fotbal, hokejbal, volejbal, judo, karate, krav maga, veslování, cyklistika, diskgolf, trampolíny a sportovní rybolov – rybolovná technika. Většinu sportů, pro atraktivnější předvedení, zastupovali národní sportovní legendy nebo aktivní profesionální sportovci – Horst Siegl, Antonín Panenka, Jarmila Kratochvílová, Václav Chalupa, Kateřina Marková atd.

Večer prvního dne se navíc v Městském divadle Prachatice konal sportovně zábavný pořad Talk show Vojtěcha Bernatského za účasti již zmíněných osobností i dalších sportovních legend, které přijaly pozvání do samotné show. Byli to Robert Reichel, David Lafata, bratři Svojanovští a trenér Petr Novák. 
Celá show se nesla v pohodové a zábavné atmosféře, před plným hledištěm a za účasti vedení města a starosty Martina Malého, místostarosty Miroslava Lorence a radních Petra Kolína, Vladimíra Langa a Lenky Králové. Tito zástupci města byli také účastníky obou dnů sportovní akce.

Druhý den akce se bohužel nevydařilo počasí, které bylo ve znamení trvalého deště, proto se některé disciplíny přemístily nebo omezily. Avšak i za nepříznivých podmínek dětičky ukázaly, že nejsou z cukru a mají chuť i energii sportovat. To dává naději celé společnosti, že i nastupující generace chce a bude žít aktivní život, pro zdravé tělo i ducha. "Pojď si vybrat, co tě baví“  všechny účastníky odměnilo upomínkovým odznakem a malý občerstvením.

Sportovní zařízení Prachatice by chtělo poděkovat za významnou spolupráci České unii sportu Prachatice panu Trněnému a paní Trněné, městu Prachatice, Jihočeskému kraji za poskytnutou dotaci a všem sponzorům.   

Karel Dvořák, ředitel organizace Sportovní zařízení města Prachatice