Dokonce fronty zájemců stály před speciálními handbiky umístěnými v rámci atrakcí Lipno Sport Festu. Zájemce o změření sil a zároveň pomoc neziskovým organizacím neodradilo ani mimořádně teplé počasí. A nejen proto, že jen několik desítek metrů od nich byla k dispozici osvěžující hladina lipenské nádrže. „Zájem byl úžasný, lidi určitě lákalo zkusit, jestli zvládnou to, co známí olympionici. A výsledkem bylo 101 000 Kč pro obě neziskovky. Ne na každého se dostalo, ale v jižních Čechách budou mít ještě možnost v rámci akce Energie pro kulturu,“ dodává za Nadaci ČEZ Petr Šuleř.

Právě charitativní akce se stala neformální společenskou událostí pro řadu známých sportovců. „S Dominikem Haškem i třeba Katkou Neumannovou se znám, několikrát jsme se při různých akcích potkali a tady bylo skvělé a moc si jich vážím. Věřím, že se paralympiáda uskuteční příští rok, jak je plánováno a všechny vybrané peníze půjdou právě na přípravu,“ dodal paralympijský vítěz z Ria Arnošt Petráček.

Dokonce ještě nepatrně vyšší částku získala díky účastníkům lipenského sportovního a kulturního festivalu i druhá nezisková organizace – Hospic sv. Jana N. Neumanna Prachatice. V tomto případě peníze použije na nákup elektrokola, díky kterému se sestry domácího hospice dostanou snáz za svými klienty.

Marek Sviták