Přijďte si hned první den zasoutěžit a kterýkoliv jiný den zaplavat a zapsat si své uplavané metry, kilometry do tabulky. Posledního února vše sečteme a poměříme své síly s ostatními spolky, kluby, městy v České republice. Jde o devátý ročník a ani jednou jsme nevynechali (a to ani když se bazén opravoval – plavali jsme ve Volarech, a ani v době covidu, to jsme místo plavání chodily a sčítali kilometry).

Patronkou tohoto projektu je Lucie Kubešová Leišová, přemožitelka Gibraltaru a nadšená podporovatelka plaveckých aktivit Senzačních Seniorů. Kampaň Přeplav svůj La Manche znamená společnými silami uplavat minimálně 34 kilometrů.


Plavání důkladně procvičí svaly celého těla, nepřetěžuje klouby. Voda nadlehčuje, a tím je zátěž minimální. Za třicet minut lehkého plavání spálíme 360 kalorií. Právem je plavání často prezentováno jako téměř ideální sport. Tedy udělejme něco pro své zdraví.
 

Na kampani se podílí nejen město Prachatice, ale i Sportovní zařízen Prachatice – bazén, SeniorPoint Prachatice a řada dobrovolníků, sponzoři, projekt SenSen.

 

Za článek děkujeme Hance RH+ Rabenhauptové