Jak řekl na úvod ředitel společnosti Zdeněk Krejsa: „Jsem rád, že se dnes dům zaplnil lidmi mladými, staršími, laiky i odborníky. Výstava se koná v rámci cyklu Rok dovedností v SeniorPointu, který je podpořen městem Prachatice, Jihočeským kraje a Ministerstvem kultury“

Jiřina Holánková, si za svůj život prožila i těžká období. V seniorském věku se věnuje rodině, zdraví a nezapomíná i na smysluplné využití svého volného času. Před rokem, kdy procházela zprávy na internetu, ji zaujala reportáž o technice acrylc pouring . Koupila si svá první plátna, barvy, a začala ředit, používat různé pomůcky (řetízky, dřevíčka, špachtle, balónky, kuličky…) a malovala, malovala, maluje a malovat bude. Malování ji uklidňuje, dělá radost, přináší vnitřní uspokojení. Má skvělou podporu v rodině. Na vernisáž přišel manžel, dcera s manželem, vnoučata, sestřenice, ale také „holky ze školy“. Květiny, které dostala a mnohá další poděkování, byly důkazem, že se jim obrázky líbily. Výstava je prodejní, dostupní všem.

Při vernisáži zazněl zpěv Marie Šímové a Jarmily Šímové, vyslyšena byla krásná slova, následovala prohlídka. Pak již všichni účastníci, a že jich bylo, byli pozváni o dvě patra výš do KC Na půdě, kde byla připravena „hnízda“ pro tvorbu danou technikou. Jiřina Holánková ukázala ředění, natírání, malování a používání pomůcek. Individuálně se věnovala jak seniorům, tak mladým lidem. Techniku konzultovala i s výtvarnicí Ivankou Bečvářovou, která přivedla na workshop studenty Střední pedagogické školy Prachatice.

Smyslem života může být pro každého člověka něco jiného. Jiřina Holánková jej nachází v osobním rozvoji, v tvůrčí práci. Na závěr ve své řeči pro kabelovou televizi, kdy reportáž natáčel pro Městské vysílání Prachatice Václav Malina řekla: „Začala jsem vnímat kolem sebe barvy. Dříve bych řekla šedá, je šedá. Dnes již vidím i 50 odstínů šedi“, pozn. a nastal velký smích, který autorce také nechybí.

Výstava je po celý měsíc únor otevřena denně (pondělí až pátek) od 10:00 do 17:00 hodin, nebo na požádání v prostorech společnosti KreBul, o.p.s., Zlatá stezka 145, Prachatice.