Lucie Váchová, Jindřichohradecký deník
Mrkvová polévka

Mrkvová polévka Lucie Váchové.Zdroj: Lucie Váchová1 kg mrkve, 5 šlahounů jarní cibulky, 200 ml kokosového mléka, 1 čajovou lžičku kari koření, trochu citronové šťávy, 2 plátky kvalitního másla, 600 ml vývaru, 2 hrsti mladých kopřiv, 1 hrst čerstvé řeřichy (nebo jiných oblíbených bylinek, cibulky nebo ředkvičky), sůl, pepř.

V hrnci si rozehřejte máslo a na něj přihoďte na kolečka nakrájenou cibulku. Přisypte kari koření a přidejte na tenká kolečka nakrájenou mrkev. Mrkvovou směs promíchejte a osmahněte. Potom zalijte vývarem, přidejte citronovou šťávu, osolte a opepřete. Povařte cca 15 minut. Potom stáhněte z plotny, rozmixujte, přilijte kokosové mléko a přidejte nasekané kopřivy. Potom nechte ještě cca 5 minut povařit. Při podávání posypte čerstvou řeřichou, na jemno nakrájenou jarní cibulkou, nebo třeba ředkvičkami, jako já.

Inspirujte i vy ostatní čtenáře, pošlete na nám na e-mail: leona.frohlichova@denik.cz váš oblíbený recept i s vaší autorskou fotkou hotového jídla nebo upečených sladkostí. Nezapomeňte připojit vaše jméno a bydliště. Recepty s fotografiemi pak zveřejníme na webových stránkách vašeho Deníku. Zapojujeme se i my, redaktoři, a ukážeme vám na webových stránkách vašeho Deníku naše oblíbené recepty.