Do obecního sálu přilehlého k restauraci U Milušky ve Vacově dorazilo velké množství fanoušků, jež přivítali velkým potleskem tvář letošní premiérové Rallyshow Vacov a nejlepšího českého motorkáře na Rally Dakar 2020, Martina Michka z týmu Moto Racing Group. Nemalé ovace sklidil také zástupce týmu Buggyra Racing v kategorii kamionů, Martin Šoltys. Doslova bouřlivý aplaus se nesl obecním sálem při příchodu domácího Josefa Kaliny, legendárního navigátora, který je mnohými považován za českého „otce na Dakaru“. Zaplněný obecní sál bavil také čtyřkolkář Tomáš Kubiena, palubní mechanik Martina Šoltyse Tomáš Šikola nebo fotograf týmu Big Shock Racing v čele s Martinem Macíkem, Michal Vítovec alias Baly.

„První ročník Rallyshow Vacov byl z mého pohledu opravdu vydařený. Sál byl úplně zaplněný, lidé museli dokonce i stát. To je pro mě příjemné překvapení. Moc hezká akce, dobrá práce od pořadatelů,“ kvitoval Rallyshow Vacov nejlepší český motorkář na Rally Dakar 2020, Martin Michek.

Pořadatelé slibovali překvapení a tím nebyl nikdo jiný než sedmý host, všem dobře známý moderátor a hlasatel Vlasta Korec, který se netají svojí oblibou v Rally Dakar a pravidelně s týmem BARTH Racing na Dakar jezdí. Letos navíc připravoval divákům na obrazovky České televize z místa dění každodenní pořad Dakar za oponou, při jehož tvorbě získal až neuvěřitelné zážitky. Bohužel se moderátor z Rádia Impuls nakonec nemohl o tyto zážitky ve Vacově podělit, jelikož musel být kvůli svému pracovnímu vytížení jinde. Natočil však pro fanoušky videovzkaz, ve kterém zaplněný sál pozdravil, popřál hezkou zábavu a dodal: „Doufám, že někdy příště se ve Vacově na Rallyshow potkáme.“

I. Rallyshow Vacov 2020 odstartovala Dakarskou hymnou, kterou letos v Saudské Arábií natočili o českých účastnících právě Vlasta Korec s Michaelem Dvořáčkem. Celou událostí prováděl vacovský rodák Lukáš Chum, šéfredaktor redakce I-Motorsport.cz, která se zabývá závody rally. I-Motorsport.cz slaví v letošním roce 10. výročí od svého vzniku a u této příležitosti byla uspořádána právě Rallyshow Vacov. „Byli bychom rádi, kdyby se z Rallyshow Vacov stala každoroční tradice. 29. únor je výjimečné datum, takže kdy jindy se hodilo začít něco nového než právě v toto datum,“ řekl Lukáš Chum.

Nebyli to ale jen letošní dakarští účastníci, jež do Vacova zavítali. Přítomni byli také další zajímaví hosté z motorsportu, například Stanislav Zloch, díky kterému měli diváci možnost setkat se s historicky nejlepším českým motorkářem na Dakaru spolu s tím aktuálně nejlepším, nebo automobiloví závodníci Stanislav Talián, bratři Jakub a Matouš Voldřichové, rallyový navigátor Pavel Odvárka, talentovaná čtyřkolkářka Nela Caisová či mechanik týmu MKR Technology, David Sova, který na Dakaru spolupracuje s holandským týmem Riwald Dakar Team a další.

Rallyshow Vacov 2020 nebyla pouhá beseda s účastníky Rally Dakar, diváci měli možnost si také zazávodit o pohár na skutečném závodním simulátoru Force Dynamics 301, který do Vacova přivezli ze svého Racing centra v Třemošné opravdoví profesionálové v oboru ze společnosti 301.cz. O tento simulátor, který je unikátní tím, že pomocí náklonů celého prostředí řidiče simuluje přetížení včetně směru působících sil, byl enormní zájem. Že se jedná opravdu o prestižní a neobyčejný simulátor potvrzuje také fakt, že se společností 301.cz spolupracuje např. tým Škoda Motorsport nebo Buggyra Racing. Dále Josef Kalina vylosoval náhodného diváka, který si odnesl podepsaný plakát všemi účastníky letošní Rallyshow Vacov. Tento plakát je unikátní tím, že existuje pouze jediný. Kdokoliv se mohl na památku vyfotit ať už s kamarády nebo s někým z hostů v připraveném fotokoutku plném rekvizit z rallyového prostředí. Nechyběla ani autogramiáda nebo videoprojekce, při níž bylo možné vidět fotografické skvosty, které na Rally Dakar 2020 pořídil jeden z účastníků Rallyshow Vacov, Michal „Baly“ Vítovec. Na místě byla v rámci expozice vystavena také čtyřkolka se speciálními úpravami pro Rally Dakar nebo před vchodem závodní vůz Mitsubishi Lancer Evo 6.5.

„Děkujeme všem fanouškům, kteří vážili svoji cestu do Vacova. Moc si toho vážíme a doufám, že jsme nikoho z nich nezklamali a nejpozději při druhém ročníku se setkáme znovu!“