V sobotu 22. května se uskutečnil 1. ročník turistického pochodu Volarský puchýř.  Inspirovali jsme se pochody, které probíhají po celé republice.  V okolí Volar jsou vyznačeny nordic walkingové trasy a jednu z nich jsme použili a vyrazili do krásné šumavské přírody, která je ve Volarech všude kolem.

Aby účastníci mohli trasu projít, byla potřeba registrace, která probíhala již v pátek a sobotu v DDM formou zapsání do registrační knihy, vyzvednutí si mapky vyznačené trasy a kouzelné krabičky. Všichni zaregistrovaní účastníci také dostali placku nebo pro velké chlapy otvírák s logem akce. Logo nám nakreslil Jakub Rákosník, kterému chce tímto moc poděkovat. Zaregistrovalo se122 účastníků, což je na první ročník skvělé.

Trasa byla dlouhá přibližně 5 km a vedla přes Lískový vrch. Začínalo se na vlakovém nádraží a konec trasy byl na parkourovém hřišti. Cestou byly připraveny pro účastníky pochodu různé hry a úkoly, např. stavění lesních domečků pro skřítky a víly, tvoření obrazců z přírodnin, hraní piškvorek nebo „Jdi a najdi“ hledání „pokladů“ naší přírody a ztracená mláďata.

Jsme velice rádi, že byl o pochod tak velký zájem a že se nám vracely kladné ohlasy z řad zúčastněných. Akci budeme pořádat pravidelně každý rok a v příštím ročníku pochodu plánujeme rozšířit počet tras, aby si přišli na své nejen rodiny s dětmi, ale také náročnější milovníci pěší turistiky.

Děkujeme za to, že jste byli součástí prvního ročníku „Volarského puchýře“ a těšíme se na příští rok s ještě větší účastí.

Hana Pospíšilová, DDM Prachatice, pracoviště Volary