Procvičovali jsme geometrické tvary, počítali, určovali pravou a levou stranu, učili se znát svá jména a příjmení a také adresu i s názvem ulice a číslem popisným. A vše nám jde dobře. Aby i rodiče věděli, co mají doma s dětmi do zápisu ještě vypilovat, pozvali jsme všechny do školky na „zápis nanečisto“.

Účast byla veliká, děti plnily různé úkoly na čtyřech stanovištích. Se vším si dokázaly poradit, a když trochu zaváhaly, mamky nebo taťkové rádi pomohli. Složit příběh ze čtyř obrázků, vyprávět ho, najít v řádku stejných tvarů ten, který tam nepatří, počítat, pojmenovat správně kruh, čtverec, obdélník a trojúhelník a nakreslit postavu na tabuli, to bylo docela lehké. Asi největší práci dětem dalo uvázání kličky, tam rodiče museli pomáhat opravdu hodně a slibovali, že budou doma trénovat.

Nakonec ale byli úspěšní úplně všichni a odnášeli si domů nejen správně vypracované pracovní listy, ale také diplom se čtyřmi razítky, což znamenalo, že všechny úkoly zdárně splnili.

Přejeme dětem hodně úspěchů při opravdovém zápisu!

Za článek a fotky děkujeme Mirce Studené z MŠ Česká  - Paraplíčko v Prachaticích a všem maminkám, které poskytly své snímky.