V celé ČR proběhlo přes sto dvacet akcí. Ty se konaly ale také na Slovensku a v Litvě. Náš pochod měl „start“ v Domově seniorů Mistra Křišťana, kam se dostavili samotní senioři, valná část na vozíku, senioři z města, osoby s handicapy, dobrovolníci z Městského úřadu Prachatice, zaměstnanci společnosti KreBul, ZO SPCCH, ale také mladí skauti z místního střediska.

Pochod samotný znamenal především pro seniory z Domova seniorů Mistra Křišťana opuštění areálu a podívání se do míst, která by sami nezvládli. Jak řekl Zdeněk Krejsa: „Doprovázel jsem paní Záveskou, která si přála vidět na kostel ze Skalky. Vyjeli jsme tam společně a pak dlouze na slunci rozjímali. Krásná chvíle pro nás oba.“ Jitka Bíla z městského úřadu: „Přihlásila jsem se jako dobrovolník a vůbec mi nevadilo, že akce se konala v pátek odpoledne. Vzala jsem sebou na akci kamarádku a společně jsme vyrazily ještě s třemi seniorkami na procházku „pochod“. Užily jsme si vzájemné přítomnosti. Síly nám stačily, a ještě jsme se všichni pobavili v jídelně při společných hrách, testech, které na nás čekaly“.

Testy, hry, puzzle, pexeso, ale i přítomnost psa „skautského psa“, udělaly všem velkou radost. Skauti po skončení si ještě popovídali s organizátory, ale také se zástupci Dobrovolnického centra Prachatice, Regionálního dobrovolnického centra pro Jihočeský kraj a se zástupcem Osobní asistence Prachatice Jiřím Gabrielem Kalimou a vozíčkářkou Marií Bednářovou.

Akce se vydařila. Nepočítaly se metry, ani kilometry, počítala se jen dobrá nálada a čas všech, kteří se zapojili.