Pouť na Kratochvíli navštívilo více než 1600 lidí. Program je vždy sestaven ze mše v kostele a jarmarku s výrobky jako jsou perníčky, květiny, keramika, šité, pletené, malované i háčkované výrobky, korálky, svíčky, koření, mazání proti všemu a všem.
I jídlo bylo všeho druhu, pití též od čajovny, domácích limonád až po pivo, víno s ochutnávkou. Program byl připravený pro celé rodiny, takže svůj kout si mohl najít každý.
Pro nejmenší to byl prostor s hrami, pomůckami na sport, malování, nebo dřevěný kolotoč řezbáře Matěje, houpačka, ale i rikša ozdobená květy. Pro větší se našlo křeslo s knihami k zapůjčení, čtení a prohlížení, nebo pravá střelnice s květy s vůní květin ze zahrady, střílna, kuše a mnoho dalšího. V nabídce byla i koťátka, která našla svého majitele.
Již tradičně bylo na zámku připraveno dvojí divadelní vystoupení, hudba a otevřena byla také výstava Viktora Preisse. Novinkou letošní pouti byl hojně navštěvovaný fotokoutek. 

Tradičně nechyběly ani „neziskovky“ z našeho ORP Prachatice, jako Chelčický domov sv. Linharta, který měl svůj stánek hned u mostku do zámku a mohl tak prezentovat výrobky sociálně terapeutických dílen a sociální rehabilitace, a to jak potravinové výrobky, tak keramickou tvorbu i díla floristická.
Zastoupena byla i společnost KreBul Prachatice, která sídlila úplně na druhé straně zámku u bylinkové zahrady a přivezla také své výrobky (svíčky, vonné pytlíčky, pomůcky na procvičování jemné motoriky…)  a střelnici, kde lidé za tři střely získali květinu s vůní, nebo pohled s výjevy ze zámku.


Bylo to krásné, slunné, letní a pohodové nedělní odpoledne. Děkujeme organizátorům zámku Kratochvíle, dobrovolníkům a přátelům za možnost zkrácení si volné chvíle.
 

Hanka RH+ Rabenhauptová, Prachatice