Zaměstnanci musea i KIC Volary v čele s jeho ředitelem Jaroslavem Pulkrábkem připravovali na focení společenské róby pro zimní období. Dámy oblékaly slušivé kabáty, stylové sukně či dlouhé šaty, a nádherné halenky. Muži zase košile, svetry sáčka a stylovým doplňkem byla i pěkná čepička, nebo klobouk. Zkrátka dýchla na nás doba, kdy móda byla krásná a etika na prvním místě.

O fotografování se dozvěděl i muž, který vylezl na štíty velehor a s lanem a cepínem se nechal také zvětšnit. Byl jím Roman Kozák, volarský zastupitel, výpravčí (nyní z Vimperka) a především známý spisovatel pohádek z prostředí Šumavských lokálek ve Volarech, který je znám zejména jako recesista se smyslem pro lidství a krásný humor.

Bylo to velmi pěkné a zábavné fotografování a zejména děti se bavily, i když při jejich pózování před objektivem paní fotografky museli občas vypomoci rodiče, nebo něco k zaujetí pozornosti

Užili si to nakonec všichni - malý i velcí a samozřejmě i zaměstnanci fotoateliéru Seidel měli radost, že ve Volarech byl o fotografování velký zájem.

Za článek a fotky z focení děkujeme Ladislavu Beranovi z Volar