V průběhu prvního pololetí tohoto roku se naši mladí zdravotníci zapojili i do pomoci během války na Ukrajině, připravili materiální pomoc ve skladě humanitární pomoci a při výuce českého jazyka se zapojili do hlídání dětí účastnic kurzu. Naše slečna Míša se připojila i k ukázkám první pomoci na Dni pro Ukrajinu, mladý člen Martin zase ke Sbírce potravin.

Exkurze ke kolektivním členům ČČK přinesly spoustu poznatků. Navštívili jsme stanici Horské služby s ukázkou techniky a vyhledávání v lavině, při ukázce Vodní záchranné služby si prošli i desatero bezpečnosti u vody, a s Jihočeskou záchrannou brigádou kynologů se seznámili s výcvikem záchranářských psů a vyhledávání osob v sutinách i na ploše. V prachatickém bazéně si některé děti osvěžily informace z oblasti záchrany tonoucích, díky Portus Prachatice se učily rozpoznávat FakeNews.

Po dvou letech se konečně mohla konat soutěž mladých zdravotníků, tým mladých zdravotníků z kroužku reprezentoval okres Prachatice v kategorii 2. stupeň ZŠ a umístil se na čtvrtém místě. Děti z kroužku připravily i modelové situace pro účastníky kurzu Zdravotník zotavovacích akcí.

I nadále s podporou Jihočeského kraje, Nadace rozvoje občanské společnosti, Nadace ČEZ a ČEPS, MAS Šumavsko a MŠMT pokračujeme, čeká nás týdenní soustředění, výlety a další exkurze.

Zároveň už se těšíme na setkání první úterý po prázdninách. Každý se k nám může přidat.

 

Za článek a fotky děkujeme Zuzaně Pelikánové