Ve Volarech se pietní akt k uctění památky válečných veteránů konal u pomníku Obětem zla. V krátkém proslovu připomněl význam tohoto dne místostarosta města Václav Mráz. Zdůraznil, že tento den si připomínáme konec první světové války, která se též označuje, jako Velká válka s jejím koncem přišel dlouho očekávaný mír a nejen to zhroutilo se Rakousko Uherská monarchie, což znamenalo vytvoření mnoho nových států včetně Československého.
Připomněl i Volyňské Čechy, kteří po vypuknutí první světové války bojovali stejně s Čechy, jako příslušníci ruské armády v tzv. České družině, která se později stala zárodkem českých legií v Rusku. A mnozí z nich se po válce usídlili i na našem území. Po krátkém slově položil kytici květu k pomníku obětem zla a násilí ve Volarském parku v Tolarově ulici. Celý akt byl ukončen Českou státní hymnou.

Proč si připomínáme den válečných veteránů 11. listopadu

Dne 11. listopadu 1918 v 11 hodin bylo podepsáno příměří mezi zeměmi "Dohody" (Velká Británie, Francie, Rusko, Srbsko, Itálie, USA a další) a Německem. Tímto aktem byly na západní frontě ukončeny boje 1. světové války. To je den, který dal historii vzpomenut válečné veterány.
Den válečných veteránů se celosvětově slaví 11. listopadu, u příležitosti konce první světové války. Jeho symbolem jsou květy vlčího máku, které pokrývaly hroby vojáků padlých na západní frontě první světové války a staly se proto symbolem tohoto svátku. Organizace Post Bellum se k němu přidala poprvé v roce 2014, aby veřejnosti přiblížila příběhy našich válečných veteránů.

Za článek a fotky děkujeme Ladislavu Beranovi z Volar