Mezigenerační zahrada byla jednou z bezmála 300 otevřených zahrad v rámci celého Česka. Svátek otevírání zahrad veřejnosti vznikl v roce 1998 ve Velké Británii. v ČR od roku 2010 se otevírají zahrady se zajímavými programy.

Během otevření Mezigenerační zahrady, která vzniká díky dobrovolníkům a zaměstnancům společnosti KreBul, se v zahradě vystřídalo letos více jak 50 lidí, dětí, a tři psi. Vyměnily se přes tři desítky rostlin, bylin, semínek od paprik počínaje, přes rajčata, avokádo, petržel, až po sazeničky slunečnic, měsíčku zahradního, či aloe. S písněmi o květinách, zahradě (Já mám zahrádečku, Červená růžičko v úpravě Ladislava Kubeše, Na tom pražském mostě, Tulipán … vystoupilo, zazpívalo Pěvecké seskupení Radostné Přátelství pod vedením Emílie Popielové a doprovodu harmonikáře Miloslav Pence. Na zahradě při posezení s čistou vodu s mátou, šalvějí, nebo kávou se hrálo ptačí BINGO. A hlavně se povídalo, zpívalo a radovalo.

Cílem i naší akce bylo stejně jako na dalších místech informovat o zelených plochách ve městě, jejich údržbě a naplňováním komunitních, mezigeneračních aktivit.

Zahrada je přístupná všem. K dispozici je nejen pohled na zeleň a květenu, ale také hmatový chodníček, prvek ke cvičení, k zapůjčení kuželky a další sportovní pomůcky, prostor k výstavám. V zahradě mají své místo i knihy v Kniho budce, či zvonkohra, budky a pítka pro ptáky, hmyzí domeček, nebo i motýlí keř. Letošní rok Český svaz ochránců přírody vyhlásil rok 2024 Rokem motýlů a tak na nás v zahradě čeká mnoho motýlích radostí a aktivit.