Vrchol kopce zdobí zřícenina hradu Andělská hora. Pod horou se nachází i stejnojmenná obec. Ta byla založena ve druhé polovině 15. století. Od konce 18. století se obec a zřícenina staly oblíbeným výletním místem karlovarských lázeňských hostů. Patřil mezi ně například i básník a přírodovědec Johann Wolfgang Goethe. Ten zde dokonce oslavil roku 1786 své 37. narozeniny. Bývalý gotický hrad, jehož pozůstatky jsou na vrcholu sopky k vidění, založili již ve 14. století takzvaní Hrabišici z Rýzmburka. Ti byli zároveň majiteli nedalekého panství Bečov. Hrad potkalo během jeho existence hned několik katastrof. Během třicetileté války, v roce 1635, dobyli pevnost Švédi a vyloupili ho. Následoval požár horní věže hradu, který roku 1718 poničil téměř veškeré hradní zázemí a lidé se ho rozhodli opustit. Následně se do hradu zakousl zub času a od té doby hrad chátrá. Obec Andělská hora se ho snaží v následujících letech postupně opravovat.

Přes všechny katastrofy, které se tu v minulosti odehrály, se podle psychotroniků jedná o místo, které uvolňuje pozitivní energii. Podle literatury tu má energie sršet všemi směry. O příjemných účincích tohoto místa se zmiňuje i spisovatelka a astroložka Olga Krumlovská. Ve své knize Zóny zdraví a života - Místa, která léčí, píše: „V oblasti Andělské hory je rozsáhlá pozitivní zóna, která působí blahodárně na lidský organismus. Pomáhá proti depresivním stavům, normalizuje vibrační rovnováhu člověka, posiluje ochrannou funkci aury (energetický obal těla). Procházky na tomto místě jsou prospěšné především pro lidi přepracované a stresované."  

Na tom se shodnou i další lidé, kteří toto místo navštívili. Stačí se podívat na sociální sítě a je jasné, že Andělská hora pomyslně sklízí jednu cenu za druhou. 

„Byl jsem na Andělské hoře několikrát a pokaždé jsem se tam cítil příjemně a klidně. Nevím, jestli je to tím, že se o této lokalitě mluví jako o pozitivní, anebo jsem byl nadšený z těch krásných výhledů kolem, nicméně mě její návštěva uklidnila," napsal svůj názor na Facebook Karel Dvořák. 

Podle senzibilů je Andělská hora jedním z nejsilnějších pozitivních zón na západě Čech. Zkoumat ji před mnoha lety přijeli dokonce i němečtí geofyzikové z Berlína. Dva berlínští geofyzikové, Grazyna Fosar a Franz Bludorf, jsou autoři četných knih, některé vyšly i česky. Ti byli již před 25 lety ohromeni mimořádně silným a pozitivním vyzařováním znělcovou skalou Andělské hory a provedli na ní i mnohá měření, která pozitivitu místa potvrdila. Používali k tomu virgule i přístroj na měření elektromagnetického pole.  

Podle literatury se pozitivní místo nachází tam, kde vedou takzvané dráhy Ley lines. Což jsou v překladu Leyovy čáry. To mají být místa, která nesou nějaký náboj. Buď pozitivní nebo i negativní. Tyto čáry vedou po celé planetě a navzájem se kříží. Na místě, kde se kříží pak vznikají takzvaná silová místa. Aby místo bylo pozitivní, a působilo na lidi dobře, je potřeba, aby se v tomto průsečíku setkalo ještě kosmické a zemské záření. Pokud všechny vibrace na tomto místě souzní, vznikne tu pozitivní místo. Naši předci podle historiků uměli tato místa intuitivně vycítit a poznat. Bohužel shon a nástup techniky tyto schopnosti u lidí zeslabily a tak se dnes těmito místy zabývá jen hrstka lidí, kteří tvrdí, že jde takovou energii i změřit.

Zaslala Mária Cibová. Děkujeme.