Pověsti a příběhy z Českého Krumlova.Pověsti a příběhy z Českého Krumlova.Zdroj: Irena VackováA je jedno, kolik vám je let. Knížky jsou vhodné jak pro dětské čtenáře či posluchače, tak pro dospělé, pro ně jsou doplněny historickými okénky, v nichž se dozvíte, co je skutečně historicky doloženo nebo třeba kde daný objekt dnes najdete.

Při čtení si tak ani nevšimnete, že se vzděláváte. A bude vás to bavit. O čem se třeba dočtete? O krumlovských medvědech, ukradené vzácné soše a Wintonově vlaku. Také proč se na rožmberských sídlech zjevuje záhadná Bílá paní, kdo straší na půdách Klášterů a co se odehrálo na slavném Plášťovém mostě, ale také zda Petr Eben skutečně bydlel v Krumlově. Více informací najdete na: www.krumlovstiandele.webnode.cz

Tento vhodný vánoční dárek koupíte buďto přímo u autorky a dostanete jej s věnováním osobně nebo v prachatickém knihkupectví Müller u Dolní brány či v kavárně Volné směry v Křišťanově ulici.

Irena Vacková

Knížku můžete vyhrát !

Stačí odpovědět do 15.prosince na soutěžní otázku a to na email krumlovstiandele@gmail.com a čekat na slosování 16. prosince. Soutěžní otázka: Kolik momentálně chovají v hradním příkopu v Českém Krumlově medvědů? Pokud víte i jejich jména, můžete je k počtu připsat.