Výstavu připravili zaměstnanci zámku Kratochvíle a dobrovolníci. Při vernisáži vystoupil kastelán Vojtěch Troup, který představil Viktora Preisse nejen jako herce, výtvarníka, ale i básníka. Hudebně podpořil zahájení výstavy skladatel a muzikant Mikoláš Troup, který zhudebnil jednu z básní Viktora Preisse a společně se svým otcem ji premiérově představili.

Známý herec byl z přijetí na zámku, hudebního dárku, krásných slov kastelána, ale i z pohledu na zámek a zámeckou zahradu dojat. Jak sám řekl: „Kreslím rád, kreslím, co cítím, po čem toužím… Určitě na zámek v létě vezmu svoji paní (Jana Preissová)."
Poděkoval za samotnou přípravu výstavy, vydání plakátů, vytištění pohledů i občerstvení Haně, Janě a Lucii Rabenhauptovým, správci Milanovi a všem dalším. Poděkoval všem přítomným, kteří vernisáž navštívili a udělali si společné krásné zámecké nedělní odpoledne.

Výstava, kterou podpořil Jihočeský kraj, bude dokreslovat půvabné místo zámku a můžete ji navštívit do 4. září 2022. 

První ohlasy na výstavu Viktora Preisse:

"Podmanivý hlas Viktora Preisse, citlivé kresby plné detailů, osobitá vstřícnost a laskavost, to vše nabízí výstava v zahradním domku Markéta na zámku Kratochvíle," napsala paní Hana.

"Děkuji lidem na Kratochvíli. Zážitek na vernisáži milých obrázků herce mého srdce. Jeho obrázky jsou milé, roztomilé, stojí za to je vidět. Výstava je do konce léta," napsala paní Alena.

„Skvělý tip na výlet s dětmi do jižních Čech. Je tu cítit ohromná energie," zní vzkaz od pana Honzy.

"Vím, že pan Viktor Preiss a jeho nádherný hlas je vším pro herectví, filmování, ale že umí i kreslit, a navíc  takhle skvěle, to musím říci dalším a pozvat je na výstavu právě sem. Kratochvíle nám krátí dlouhé chvíle, tedy i letos v létě, kdy pro nás připravuje řadu dalších zastavení. Výstava je nádherná," komentuje paní Anna.

 

Za článek a fotky děkujeme Hance RH+ Rabenhauptové