Lucia Pec (48) žije s manželem a dvěma pejsky v obci Srní na Šumavě. Přestěhovala se sem z Německého Hamburku v roce 2005. Má české rodiče, ale narodila se a vyrůstala v Německu. "Hodně jsem cestovala po světě, ve svých dvaceti letech jsem navštívila Austrálii, Kanadu, USA a Aljašku, později jsem vystudoval biologii a řadu let pracovala jako průvodce a učitel přírody na Šumavě. Příroda byla vždy místem, kde se cítím jako doma. Z Hamburku jsme odešli žít do přírody a od prvního dne, co jsme se sem přistěhovali, z celého srdce miluji Šumavu," říká Lucia Pec.

Celý život byla kreativní, ale v přírodě se začala víc a víc realizovat. Jak sama říká, je nejšťastnější a cítí se naprosto naplněná, když může jít ven, intuitivně prozkoumávat lesy a louky krásné české krajiny a vidí, který materiál s ní chce jít do magického tvůrčího procesu.

"Mé výtvory jsou vždy pomíjivé, tvořím je s velkým respektem a péčí k matce přírodě a ve spojení se všemi živly kolem mě.  Navíc vždy zůstanou tam, kde jsem je vytvořila, aby si je příroda vzala zpět. Domů si nosím jen pár obrázků svých děl. Během zimy cestujeme na jih jako mnoho ptáků a trávíme několik měsíců v Portugalsku, kde mohu tvořit s kameny, mušlemi nebo naplaveným dřevem na úžasných divokých plážích. Jsem každý den vděčná za to, že žiju život, jaký mám, a že jsem obklopena tou nejkrásnější přírodou. Doufám, že moje výtvory se dotknou některých otevřených srdcí a prohloubí naše vědomí sebe sama jako součásti přírody," dodává Lucia Pec.

Článek a fotky nám poskytla paní Lucia Pec, mnohokrát jí děkujeme!

Facebook: www.facebook.com/mybeachart
Instagram: @my.creative.nature