Mše svatá, kterou celebroval biskup Mons. Martin David z Ostravy, oficiálně zahájila týdenní oslavy desátého výročí Domova Matky Vojtěchy Prachatice. Zúčastnili se jí nejen pozvaní hosté, ale i obyvatelé domova.

Ředitel prachatického hospice Robert Huneš nezapomněl poděkovat nejen všem přítomným i těm, kteří se nemohli dostavit, ale popřál i zařízení neustálou kvalitu poskytovaných služeb a pohodu, která zde vládne. K poděkování se připojila i sestra Christiana (Boromejky slouží nejen v domově, ale i v hospici a prachatické nemocnci).
Vedoucí domova Vlaďka Veberová zavzpomínala na časy minulé, současné i budoucí a také rozkrojila narozeninový dort. Slavnostního zahájení se zúčastnil i starosta města Martin Malý.

K poslechu hrálo a zpívalo trio řádových sester na klávesy, kytaru a flétnu. Krásně podzimně upravený byl i vstup, kde každého s úsměvem vítala sociální pracovnice Jindřiška Nechutná. Děkujeme za krásné chvíle v domově.

Domov Matky Vojtěchy je domovem se zvláštním režimem pro lidi s kognitivní poruchou, především Alzheimerovou chorobou, kteří mají sníženou soběstačnost a jejichž péče vyžaduje pomoc druhé osoby. Jeho kapacit je 26 míst.

 Za článek a fotky děkujeme Hance RH+ Rabenhauptové