V úterý 29. října se děti setkaly s Čumidlem. Strašidýlko Čumidlo vypadá jako malý dráček s velkýma očima. Objevuje se, když někdo dělá něco, co nemá. To se pak na něj neustále upřeně dívá, prostě čumí… Jeho autor, pan spisovatel Hynek Klimek o tomto sympatickém strašidýlku vykládal dětským návštěvníkům plno veselých historek. Vyprávění prokládal i příběhy o jiných strašidelných postavách, kterými se to jen hemží v jeho slavných knižních Strašidlářích. Vyprávění pana Klimka bylo proloženo tvůrčími chvilkami, kdy se dětem věnovala paní Zdenka Lebedová. Ta s dětmi vyrobila nejdříve vtipnou pavoučí čelenku a později také strašidlo z dřevěných špachtlí.

Úterní program byl neméně zajímavý. Oddělení pro děti a mládež navštívila ilustrátorka paní Zdeňka Študlarová, jejíž výtvarné dílny jsou velmi oblíbené. Paní Študlarová se tentokrát s dětmi zaměřila na kreslení pravěkých tvorů, kteří se vyskytují v její knížce Pravěké básničky. Děti pod vedením zkušené ilustrátorky zvládly bez problémů nakreslit tvory, jejichž jméno slyšely poprvé až při dnešním programu v knihovně. Jejich šikovnost ocenila i sama paní autorka!

Dvoudenní podzimní prázdniny utekly jako voda, ale uplyne pár týdnů a děti se budou moci radovat z prázdnin dalších. Knihovnice oddělení pro děti a mládež se budou těšit na setkání při dalším zábavném programu v průběhu prázdnin pololetních, jarních i velikonočních.

Lucie Jiraňová, Městská knihovna Prachatice