"Město získalo ocenění Obec přátelská seniorům. A při té příležitosti jsme našli osm míst, která jsou v Prachaticích k seniorům také přátelská," uvedla Hanka Rabenhauptová z prachatické radnice, která předala zástupcům oceněných organizací certifikáty. Mezi místa přátelská seniorům patří také Prachatický deník.

Další místa přátelská seniorům jsou: Základní škola Národní v Prachaticích, výstavní prostory Městské knihovny v Prachaticích, projekt Aktivně ve stáří, který v Prachaticích realizuje Oblastní charita Vimperk, SeniorPoint, Cvičení šité na míru v Domově seniorů Mistra Křišťana, Radniční list a Půjčovna kompenzačních pomůcek a dobročinný obchůdek.

Vyhodnocení kampaně Místa přátelská seniorům 2019 na radnici v Prachaticích.

Na setkání se zástupců z míst přátelských seniorům v zasedací místnosti MěÚ Prachatice přišli také Karel a Karel, tedy Karel Rabenhaupt a Karel Hrůza, kteří mají každý čtvrtek v prachatickém Klubu SenSen Na Sadech otevřenou počítačovou učebnu, poradnu a mnohdy se setkávají se zajímavými dotazy. Za aktivity pro seniory v Prachaticích byli oba pánové v úterý 1. října oceněni městem Prachatice jen pouhý den poté, co převzali v Pražské křižovatce cenu celostátní z rukou Boženy Jirků, ředitelky nadace Konto Bariéry. 

Vyhodnocení kampaně Místa přátelská seniorům 2019 na radnici v Prachaticích.

Po předávání certifikátů a cen z dílny Pavlíny Vítů z Trhových Svinů pro aktivní dobrovolníky a zástupce míst přátelských seniorům, došlo na občerstvení v podobě rautu, který pro všechny účastníky malé oslavy Mezinárodního dne seniorů připravili žáci oboru kuchař - číšník z vimperské Střední školy Nerudovka. Ti občerstvení připravují pod vedením vedoucího učitele odborného výcviku Antonína Olaha ve školní restauraci sv. Rafael ve Vimperku.

 Hanka Rabenhauptová