Program XXVII. Mezinárodního folklorního festivalu Písek 2022

Ve čtvrtek 18. srpna se v 18 hodin představí zahraniční soubory z Holandska, Polska, Bosny a Hercegoviny, Rumunska a Slovenska. Jedná se o úvodní program s názvem „VÍTEJTE PŘÁTELÉ“.

V pátek 19. srpna se od 15.30 bude konat XXII. ročník DĚTSKÉHO FOLKLORNÍHO FESTIVALU. Zde nás obohatí svým uměním soubory Lišováček z Lišova, Benešáček z Benešova, Dolinečka ze Starého Města u Uh. Hradiště a samozřejmě nesmí chybět náš domácí soubor Písečánek z Písku.
Od 19.30 hodin téhož dne proběhne program „HOST FESTIVALU“. Tohoto velmi oblíbeného programu se v letošním roce zhostí slovenský soubor Železiar z Košic.

Program bude pokračovat v poklidném duchu v Kozlovně u Plechandy, kde bude hrát k poslechu a tanci cimbálová muzika Rováš, a to od 20 hodin.

V sobotu 20. srpna dopoledne projde centrem města Písku průvod všech zúčastněných souborů. Průvod začne u Kamenného mostu a krátkým vystoupením a zdravicí bude zakončen na pódiu v Palackého sadech.

V Palackého sadech se bude po celý den konat Staročeský jarmark, který má při konání festivalu svoji premiéru. V 17 hodin začne hlavní festivalový pořad „PÍSEK TANČÍ A ZPÍVÁ NAD OTAVOU“.

V neděli 21. srpna ve 14 hodin zatančí a zazpívají české soubory v Palackého sadech v programu „U NÁS V PÍSKU“ a v 16:30 zakončí celý festivalový program na Městském ostrově zahraniční soubory v pořadu „LOUČENÍ S FESTIVALEM“.

Vedle celého programu v Písku budou zahraniční soubory vystupovat v satelitních místech, a to na zámku Orlík, na parketě u řeky v Kestřanech, v Domově pro seniory Světlo a v Lázních ve Vráži.

Letošní folklorní festival se koná za finanční podpory města Písku, Jihočeského kraje, Ministerstva kultury a řady dalších sponzorů, kterým velmi děkujeme za jejich přízeň a bez kterých by se již tato úžasná tradiční akce nemohla uskutečnit! Věříme, že si tento folklorní svátek užijete s námi a moc se na Vás těšíme.

 

Za článek a poskytnutí fotek děkujeme Josefu Handrejchovi, řediteli festivalu a Daniele Kotalové z Folklorního souboru Písečan