"Na hřebeny Krkonoš mohou lidé kabinkovou lanovkou vyrazit například za turistikou. Poprvé si letos mohou užít také sjezd na koloběžkách nebo se projet po východních Krkonoších na horských elektrokolech," láká k návštěvě hor Zina Plchová ze SkiResortu Černá hora-Pec.

Kabinková lanovka na Černou horu i půjčovna SkiResort Live budou v provozu na prodloužený víkend 8. a 10. května a poté až na víkendy 23. - 24. května a 30. - 31. května, a to vždy v čase 9 do 17 hodin. Během května totiž stále probíhají na lanovce pravidelné mezisezonní práce. Od června přejdou do každodenního provozu kabinková lanovka i půjčovna koloběžek v dolní stanici v Janských Lázních.

Jízdenka do mobilu

Rozjezd letní sezony je poznamenán současnou pandemií koronaviru a opatřeními vlády. Specifický je nákup jízdenek. "Ve SkiResortu Černá hora-Pec jsme nastavili preventivní opatření, která mají přispět k bezpečnosti návštěvníků i našich zaměstnanců. Pro jízdenku už lidé nemusí k pokladně. V několika jednoduchých krocích si ji během chvíle koupí online na skiresortcard.cz a dostanou ji do svého mobilního telefonu. Nepotřebují k tomu žádnou registraci," vysvětluje Petr Hynek, ředitel SkiResortu Černá hora-Pec.

Lanovka na Sněžku od 1. května znovu může vozit turisty na nejvyšší českou horu.
Turisté chybí, davy se nekonají. Lanovka na Sněžku zažívá nezvyklou situaci

Zvláštní péči věnují pracovníci všem zařízením a sportovním potřebám, s nimiž přijdou návštěvníci do styku. Kabinky lanové dráhy i prostory půjčovny SkiResort Live se každý den ionizují. Dezinfekční sprchou prochází po každé zápůjčce koloběžky, kola a například i helmy.

Do kabinek jednotlivci nebo rodiny

Změny zaznamená návštěvník už při příchodu k budově dolní stanice lanovky. Nové směrové šipky ho k odjezdu kabinky přivedou pouze po bezbariérové lávce a nikoliv schodištěm uvnitř budovy. Nezbytné je nošení roušek a dodržování dvoumetrových rozestupů. Do kabinek mohou nově nastupovat pouze jednotlivci, nebo malé rodinné skupinky tak, aby v kabinkách cestovaly osoby, které se navzájem znají.

Jaromír Jágr se proháněl na elektrokole po hřebenech Krkonoš. Fotil reklamní fotografie pro firmu, která je vyrábí.
Jaromír Jágr jezdil v Krkonoších na elektrokole. Hokej je pro mě dovolená, řekl

"Jsme přesvědčení o tom, že při dodržení všech daných opatření je výlet do hor a do přírody tím nejlepším, co pro své zdraví aktuálně můžeme udělat. Na prodloužený víkend navíc meteorologové očekávají slunečné a teplé počasí," říká Petr Hynek.

Od 6. června budou na víkendy v provozu sedačková lanovka Portášky a půjčovna koloběžek SkiResort Live ve Velké Úpě a na Portáškách, hned vedle Herní krajiny Pecka. Sedačková lanovka Hnědý vrch v Peci pod Sněžkou se rozjede až na červenec a srpen.

Lanovka z Janských Lázní na Černou horu vozí turisty už 90 let. První rok provozu v roce 1928 zachytila fotografie z archivu Informačního centra Veselý výlet.
Lanovka na Černou jezdí 90 let, první vedla z náměstí. Vozila gazíka i rodičku