Volary: 120 let železnice
KDY:
 Sobota 12. října od 8 do 17 hodin
KDE: Volary
ZA KOLIK: Zdarma

Oslava 120 let od příjezdu prvního vlaku do Volar, výročí železničního spojení Prachatice - Volary a Volary - Lenora, jízdy zvláštních parních a motorových vlaků, výstava hnacích vozidel společností GWTR, KPT rail a ČD CARGO, mechanizace SŽDC, historické drezíny, jízdy historických autobusů, promítání pohádek pro děti, prodej upomínkových předmětů, občerstvení. Zpřístupněno Volarské muzeum a modelové kolejiště v DDM Volary na náměstí. Oslavovat se ve Volarech bude od 8 do 17 hodin.

 Drakiáda nad městemZdroj: Deník

Volary: Drakiáda nad městem
KDY:
 Sobota 12. října 
KDE: DDM Volary
ZA KOLIK: Zdarma

V sobotu 12. října dopoledne budou na šumavským městem Volary létat draci. Dům dětí a mládeže připravil Drakiádu nad Volarami. Účastníci mají sraz před budovou DDM Volary. Organizátoři vyzývají: Přineste si draka, je přichystána tvořivá dílna, malování na obličej a zahrajeme „Umí prase létat?“

Benefiční rocková zábavaZdroj: Deník

Zbytiny: Benefiční rocková zábava
KDY:
 Sobota 12. října od 18 hodin
KDE: Kulturní dům Zbytiny
ZA KOLIK: 250 Kč

Akce South of Heaven je rockový festiválek volně navazující na každoroční zbytinský rockový bál Rok od Rocku lépe…Tentokrát se rock ve Zbytinách rozhodl pomáhat lidem, kterým osud nepřál, a to po vzoru party skvělých lidí "Frňákovníci ze západu a Hrtůni", jež jsou patrony a spolupořadatelé celé akce. Výtěžek z události bude použit na nákup elektrického invalidního vozíku a na zlepšení mobility pro čtrnáctiletého Radima Koubka, chlapce, u kterého byla diagnostikována dětská mozková obrna s následným postižením všech čtyř končetin. Radim, žák 8. třídy ZŠ TGM v Písku. je kluk plný elánu a tužeb, jejichž naplnění se pokusíme, alespoň přiblížit. Předplatné: (slouží zejména pro podporu poslání akce) Podatelna Obce Zbytiny; Obecní pošta Zbytiny; Informační centra Volary a Prachatice; Hotel Hvězda Vimperk; Směnárna Hliniště. Číslo účtu (Účet Obce Zbytiny): 3923281/0100; VS 22122003, Avízo pro příjemce: jméno/název dárce - RADIM

Program sobotního koncertu je:
18 až 19 hodin: BULLDOG (Hard heavy-Beroun)
cca 19 až 20 hodin: SOLAR SYSTÉM (Heavy metal-Havířov)
cca 20 až 21 hodin: BLACK SABBATH, Ozzy Ozbourne (Revival-Praha)
cca 21 až 22hodin: LUFTT (Hard Rock-Praha)
cca 22 až 23 hodin: Dražba dřevěné sochy anděla, která byla pro tuto akci tesána a věnována Václavem Rundou.
cca 23 hodin do skonání (NA) PLECH (Punk-Husinec)

Město Volary zajistilo dopravu z Volar do Zbytin a zpět: Odjezd 12. října v 17 hodin z autobusového nádraží ve Volarech, návrat 13. října v 1 hodinu z návsi před KD Zbytiny.

Závod v couvání traktorůZdroj: Deník

Šumavské Hoštice: Závod v couvání traktorů
KDY:
 Sobota 12. října od 10.30 hodin
KDE: Šumavské Hoštice
ZA KOLIK: 100 Kč

V sobotu 12. října se opět budou bavit v Šumavských Hošticích. Připravili tam tradiční závody v couvání traktoru s vlekem. Ti nejlepší řidiči zemědělských strojů se sejdou na parkovišti u kulturního domu v Šumavských Hošticích. Prezentace závodníků je od 10.30 hodin a závod začne o pul hodiny později. Startovné pro každého jezdce je stanoveno na stokorunu. Traktor k soutěži je zajištěn. Organizátoři slibují dobrou zábavu po celý den, pro děti bude zajištěn skákací hrad zdarma a od 15 hodin si děti navíc užijí i soutěžení.

Koncert dechového orchestruZdroj: Deník

Vimperk: Koncert dechového orchestru
KDY:
 Sobota 12. října od 11 do 13 hodin
KDE: Dvůr Střední školy Nerudova Vimperk
ZA KOLIK: Zdarma

Sobota 12. října od 11 do 13 hodin bude ve dvoře Střední školy Nerudova koncertovat Dechový orchestr ZUŠ Vimperk. Koncert je součástí oslav výročí vimperské Základní umělecké školy. V případě nepříznivého počasí se koncert přesouvá do školní tělocvičny.

Od Baltu k JadranuZdroj: Deník

Strunkovice nad Blanicí: Od Baltu k Jadranu
KDY:
 Neděle 13. října od 19 hodin
KDE: Kino Strunkovice nad Blanicí
ZA KOLIK: Vstupné dobrovolné

Blatenský ekonom, cyklista, cestovatel a autor několika cestopisných knih seznámí hosty přednášky s cestovatelskými zážitky z 2 500 km dlouhé cyklistické cesty od německého přístavu Trawemünde do italského Terstu. Cestovatelská přednáška Od Baltu k Jadranu po trase bývalé železné opony se uskuteční v neděli 13. října od 19 hodin v Kině ve Strunkovicích nad Blanicí. Vstupné dobrovolné.