Předchozí
1 z 7
Další

Českobudějovicko

Rybí slavnosti v Panské uliciRybí slavnosti v Panské ulici.Zdroj: Petr Dolejší

Fesťáček na Výstavišti

Kdy: sobota 16. září od 9 hodin

Kde: Výstaviště České Budějovice

Proč přijít: Dětské atrakce, skákací hrady, klauni, malování na obličej, taneční vystoupení, soutěže, kouzelníci, pochoutky a mnoho dalšího nabídne nejveselejší a nejzábavnější dětský festival Fesťáček. Děti do dvou let mají vstup na akci zdarma, podrobné info a vstupenky seženete na www.festacekfestival.cz.

Panské rybí slavnosti, 4. ročník

Kdy: sobota 16. září od 10 hodin

Kde: Panská ulice, České Budějovice

Proč přijít: Na programu rybích slavností v Panské je například divadlo pro děti, bohatý hudební proram, ochutnávka nejrůznějších rybích dobrot a piv či vín, program pro děti, ukázky živých ryb od Fakulty rybářství a ochrany vod Jihočeské Univerzity, bohatá tombola či prezentace podniků z Panské ulice.

Koncert Cantar alla Viola

Kdy: sobota 16. září od 19.30 hodin

Kde: kostel Sv. Rodiny, Senovážné nám., České Budějovice

Proč přijít: V rámci Festivalu staré hudby v sobotu 16. září vystoupí Cantar alla Viola (Španělsko - Jordánsko/USA). Více na www.hudbanasoutoku.cz.

Memoriál Jana Maška

Kdy: sobota 16. září od 9 hodin

Kde: hřiště u hřbitova, zámecký park, Týn nad Vltavou

Proč přijít: Sbor dobrovolných hasičů Týn nad Vltavou pořádá soutěž v hasičském sportu s účastí historických stříkaček, s účastí okolních sborů Vltavotýnska.

Českokrumlovsko

Barokní noc na zámkuBarokní noc na zámku.Zdroj: Lubor Mrázek

Kájovské polétání

Kdy: Sobota 16. září od 10 hodin

Kde: Kájov, záložní letiště nad Caravan kempem Petráškův Dvůr

Proč přijít: Těšit se můžete na Ukázky letecké akrobacie motorových modelů letadel. Předvedou se vám vrtulníky, stíhačky, větroně i historické modely. Některé s rozpětím křídel až 5 m.

Barokní ohňostroj a iluminace

Kdy: Sobota 16. září od 21 hodin

Kde: Letní Jízdárna v zámecké zahradě Český Krumlov

Proč přijít: Užijte si XVI. ročník Festivalu barokních umění Český Krumlov. Čeká na vás barokní ohňostroj a barokní iluminace za doprovodu hudby skladatelů působících u kurfiřtského dvora v Drážďanech (C. Farina, J. W. Furchheim, J. J. Walther, J. P. Westhoff, J. A. Hasse, F. M. Veracini). Účinkuje Ensemble Zierwerk Barock (Drážďany/Lipsko) – Amber McPherson (housle), Anke Strobel (housle). Vstupné je 150 Kč.

Prachaticko

Vydejte se na trh. Ilustrační fotoVydejte se na trh. Ilustrační fotoZdroj: Deník/Jiří Dintar

Městské trhy Prachatice

Kdy: Sobota 16. září od 8 hodin

Kde: Velké náměstí Prachatice

Proč přijít: Trhy na prachatickém Velkém náměstí. Součástí trhů bude hudební doprovod v podání kapely Invence pod vedením Františka Beránka.

Vstupné: zdarma

NATURVISION – Putování vimperskou přírodou

Kdy: Sobota 16. září od 10 hodin

Kde: Vlakové nádraží v Bohumilicích v Čechách

Proč přijít: Přírodovědná vycházka ze Sudslavic do Vimperka. Délka trasy cca 8 km. Průvodcem bude Jakub Hromas z ČSOP Šumava. Předpokládaný konec v 15 hodin ve Vimperku.

Vstupné: dobrovolné

Strakonicko

Cyklistika v přírodě. Ilustrační ftoCyklistika v přírodě. Ilustrační ftoZdroj: Deník/Ondřej Littera

Veget Fest Strakonice

Kdy: Sobota 16. září od 14 hodin

Kde: III. nádvoří strakonického hradu

Proč přijít: Ve Strakonicích se koná již 10. ročník benefičního festivalu zdravé výživy, ochrany zvířat a veganství. Těšit se můžete na přehlídku rostlinných specialit, informační stánky, tematické body doprovodného programu, charitativní bazárek věcí a oblečení, hudební vystoupení i aktivity pro děti.

Vstupné na akcí je dobrovolné a výtěžek z benefičního prodeje bude poskytnut zvířecímu azylu Útulek Tibet z.s..

Doprovodný program:

14.15 h – Perníková chaloupka - Petr Záleský (loutkohra)

15.15 h – Jak si zjednodušit přechod na plnohodnotnou rostlinnou stravu? - Mirka Philippi (přednáška/workshop)

16.45 h – Kompletní veganské menu chutně a snadno - Monika Brýdová (ukázka přípravy)

18.45 h – 3,14Juicy (alternative - Strakonice)

19.45 – Nick a bohyně z Volyně (rock - Volyně)

Na kole okolo Vodňan

Kdy: Sobota 16. září od 9 hodin

Kde: Vodňansko, start u MěKS Vodňany

Proč přijít: Na cyklotoulky se můžete v sobotu vydat hned po několika trasách. Nejkratší je červená (6 km), která dostala název Putování kolem vodních krás, zelená (24 km) je označená jako Blanické dobrodružství a modrá (68 km) je nazvaná Kubata mydlil Olešníka v Hůrce. Mapy tras jsou k nahlédnutí zde /https://www.infocentrumvodnany.cz/infocentrum/akce/46259-na-kole-okolo-vodnan-2023/

Vstupné na akci je 150 Kč.

Jindřichohradecko

Druhý Kanadský tulák provede turisty krajinou kolem Krvavého rybníka, Lomů, Kunžaku a nejvyššího bodu Jindřichohradecka - Vysokého kamene.Druhý Kanadský tulák provede turisty krajinou kolem Krvavého rybníka, Lomů, Kunžaku a nejvyššího bodu Jindřichohradecka - Vysokého kamene.Zdroj: DM Česká Kanada

Kanadský tulák 2 (Pochod Českou Kanadou)

Kdy: sobota 16. září od 9:30 hodin

Kde: Chatový tábor Malý Ratmírov (bývalý Slovan)

Proč přijít: Přijďte si protáhnout nohy a projít se necelých 15 kilometrů krásnou přírodou v okolí Jindřichohradecka. Start pochodu je od 9:30 do 10:30 v Malém Ratmírově (bývalý Slovan), cíl je na návsi v obci Kaproun. Na start se můžete dostat bezplatným autobusem z jindřichohradeckého nádraží, a to v časy 8:45, 9:00, 9:30 a 9:45. Zajištěná je i přeprava zpět do Hradce z cíle v Kaprounu. Veškeré podrobné informace a možnost registrace naleznete na www.stezkack.cz.

1. ročník Jindřichohradeckého hudebního festivalu "Starý Otín"

Kdy: sobota 16. září od 9:30 hodin

Kde: Amfiteátr Otín

Proč přijít: Rockový festival. Vystoupí Brutální jahoda, Elvis Presley Revival, Gorilla Crash, Kreyson Memorial, Tlustá Berta, Petr Kolář & Band.

Písecko

Draci ve Skalách.Draci ve Skalách.Zdroj: Deník / Lucie Kotrbová

16. ročník Draků ve Skalách

Kdy: sobota 16. září od 16 hodin

Kde: Skály u Protivína

Proč přijít: Pořádá nezisková organizace Letní dům. Po slavnostním zahájení čeká na děti tvořivý jarmark a v 16 hodin vychází průvod s drakem ze Skal do Budičovic. Chybět nebude dračí hostina a v 19.45 hodin vypukne na hrázi rybníka ve Skalách ohnivá show.

Den otevřených lesů

Kdy: sobota 16. září od 10 hodin

Kde: Lesovna na Flekačkách

Proč přijít: Od 10 hodin komentovaná vycházka. Program doplní sokolníci a kynologové. Odpoledne děti potěší loutkové divadlo. Chybět nebudou ukázky lesní techniky a sběr šišek.

Táborsko

Housův mlýnHousův mlýn.Zdroj: archiv Housova mlýna

Táborská setkání

Kdy: pátek 15. až neděle 17. září

Kde: kostel Sv. Rodiny, Senovážné nám., České Budějovice

Proč přijít: Historické centrum Tábora s několika náměstími, křivolakými uličkami i bohatou zelení za městskými hradbami ožívá na tři dny dávnou historií první poloviny 15. století…V pátek ve 20.45 hodin - příchod pochodňového průvodu za Žižkově náměstí. Sobota i neděle budou patřit středověkému tržišti. V rámci programu vystoupí na různých místech Tomáš Kočko a orchestr, Hrdza, Devětsil, Flašinet na parní pohon, Yellow Sisters a další - bližší info na webu města Tábora.

Husitský hodokvas na Housově mlýně

Kdy: Sobota 16. září od 18 hod.

Kde: Housův mlýn v Táboře

Proč přijít: Husitský hodokvas je slavnost plná husitských a křižáckých bojovníků, živé kapely, vrhání seker, výstřelů z kanonu, bavičů, a kejklířů. Kopec historické zábavy si tu užijí i ti nejmenší. Husité tu pro ně nachystali různé hry, jako je molitanová bitva nebo metání husitským prakem. Hodokvas je spojený i s komentovanou prohlídkou filmové zbrojnice a stolováním v místní krčmě.