Tělo bylo bez oděvu

Vyplavené tělo bez oděvu našel ve čtvrtek dopoledne na pláži lipenského jezera v Černé v Pošumaví jeden z rekreantů. Jednalo se o ženu neznámé totožnosti ve věku 25 až 40 let. Na jejím těle byla vidět bodnořezná zranění, proto byla nařízena a zahájena soudní pitva.
Vytáhnout tělo z vody policistům pomáhali frymburští profesionální hasiči.
„Tělo leželo u břehu, takže nebylo třeba použít člun. Hasiči pak čekali na kriminálku a po ohledání pomohli tělo naložit do pohřebního vozu,“ sdělil velitel Požární stanice v Českém Krumlově Pavel Rožboud.
„Místo nálezu se nacházelo za jachetním klubem směrem k Jestřábí,“ doplnil včera ředitel Okresního ředitelství Policie ČR v Českém Krumlově Radomír Heřman.
Včerejší pitva potvrdila podezření, že žena zemřela násilnou smrtí. „Tělo ve vodě leželo několik dní,“ konstatoval Michal Marušák.
Žena měřila 152 centimetrů, měla snědou pleť a původně černé vlasy odbarvené na blond. Byla bez oblečení, pouze na nohách měla bílé sportovní boty značky Supai a troje ponožky, přičemž vrchní byly modrošedé barvy s nápisem Jeans. Levou ruku zdobil gumový náramek barvy lila. Na hřbetu stejné ruky měla vytetovaný nápis JAN a na předloktí ještě nápis GABIKA.
„Pokud ženu uvedeného popisu někdo zná, nebo podobnou osobu spatřil v okolí lipenského jezera, a to zejména v kempu, restauraci nebo ubytovacím zařízení, prosíme, aby nám poskytl informace,“ vyzývá případné svědky a veřejnost k pomoci Michal Marušák.
Informace je možné zatelefonovat na linku 158 nebo přímo na operační středisko Policie ČR Správy Jihočeského kraje, jejíž skupina kriminální policie a vyšetřování případ šetří.