Popůlnoční pátrání

„V rámci prevence spočívající v předcházení vloupání do rekreačních objektů a pátrání po pachatelích této majetkové trestné činnosti jsme provedli rozsáhlou pátrací akci,“ sdělil vedoucí Obvodního oddělení Policie ČR ve Volarech Pavel Bártík.

„Ta se konala předminulou sobotu od jedné do třetí hodiny v noci,“ dodal.

Policisté celkem zkontrolovali třiačtyřicet objektů, na které byly vždy umístěny kontrolní lístky.

Při noční akci prověřili také 34 osob a 5 vozidel. Ani v jednom případě však členové policejních hlídek nezjistili narušení sledovaných cílů.

„Akce se uskutečnila v katastru města Volary a obcí Zbytiny, Stožec, Pěkná, Chlum, Soumarský most, Dobrá, České Žleby, Mlynářovice a další,“ vypočítával Pavel Bártík místa, kde policisté v noci operovali.

Po pachatelích šli také dva psi

Akce se zúčastnily dvě dvoučlenné motorizované hlídky volarských policistů, při spoluúčasti čtyř policistů Inspektorátu cizinecké policie Strážný. Při nočním pátrání je doprovázeli také dva psovodi se psy. „Jednalo se o první rozsáhlou akci realizovanou s policisty ze Strážného, která se rozhodně podařila,“ pochvaloval si vedoucí volarských policistů Pavel Bártík.

„Tato spolupráce bude i nadále pokračovat a ještě více prohlubovat. Policisté ICP Strážný mohou nabídnout prostředky, které my nemáme,“ doplnil Pavel Bártík. Podobné akce proto chystají volarští policisté i nadále.

„V minulosti už se nám podařilo některé pachatele odhalit a před několika měsíci dokonce celostátně hledaného. Lupiče, kteří se vloupají do objektu, můžeme obecně rozdělit do několika typů. Někteří chtějí v chatě pouze přespat a najíst se, jiní do ní vniknou cíleně, aby zde odcizili nějaký majetek, a někteří si přijdou třeba jen pro dřevo či nějaký nábytek na vybavení svého bytu,“ uzavřel Pavel Bártík.