Ta se zaměřila na podávání alkoholických nápojů, prodej cigaret a umožnění her na hracích automatech osobám mladším osmnácti let.

Akce trvala od 22. do 1 hodiny a podařilo se zkontrolovat všechny místní provozovny. Policisté odhalili hned několik porušení zákona.

„Provedenou kontrolou jsme zjistili pět prohřešků,“ informoval vedoucí Obvodního oddělení Policie ČR ve Volarech (OOP ČR Volary) Pavel Bártík.

Konkrétně byl zjištěn alkohol v dechu u nezletilých osob. Jednalo se o šestnáctiletého mladíka, kterému bylo naměřeno 1,33 promile alkoholu v dechu. Dále pak u dvou sedmnáctiletých chlapců, kteří měli 1,39 a ve druhém případě 1,40 promile.

Alkohol chutnal dvěma sedmnáctiletým dívkám, kterým naměřili 0,29 a 1,2 promile. „V jednom případě byl případ řešen OOP ČR Volary v blokovém řízení, ostatní případy jsou předmětem dalšího šetření,“ doplnil Bártík.

Na závěr dodal, že podobné akce budou ve městě pokračovat i nadále a to v nepravidelných intervalech. Volarští policisté navazují na loňský rok, kdy se kontroly několikrát konaly.