„Hlídka dostala před šestou večer hlášení, že částečně v poli a částečně ve stoce na silnici z Obory na Hracholusky uvízl nákladní automobil. Hlídka našla vůz na přepravu prasat zapadlý v rozbahněném terénu, ale navíc musela přivolat hasiče,“ popsal pro Deník vedoucí Dopravního inspektorátu v Prachaticích Martin Grožaj začátek případu.


Pneu v plamenech


Řidič se snažil otočit, a přitom uvízl v bahně. Při snaze vyprostit vozidlo se mu u Iveca vzňaly zadní pneumatiky. „Muž však nereagoval na výzvy hlídky k opuštění vozidla a předložení dokladů, vůbec totiž nevěděl, co dělá,“ upřesnil policista. Hned následovala dechová zkouška digitálním přístrojem Dräger, protože řidič viditelně jevil známky těžké opilosti.
„Z jeho chování jsem tipoval tak tři promile v dechu. Moc jsem se nespletl, přístroj se totiž zastavil na čísle 2,84,“ komentoval zasahující dopravní policista Miroslav Prokeš. S podobnou hladinou alkoholu při řízení nákladního auta se prý ještě nesetkal. „Navíc mi řidič tvrdil, že musí ve tři hodiny nakládat prasata. Z obavy, aby se po vyřízení události nevrátil zpátky na místo a nepokračoval v jízdě, jsme se rozhodli o zadržení,“ zdůvodnil Prokeš. Zadržení řidiče bylo podle policistů tím nejlepším možným řešením.

Více v tištěném vydání v sobotu 1. března 2008.