Návrh okresnímu soudu podala okresní státní zástupkyně Miroslava Prokešová. „Šlo o vozidlo, s nímž byl spáchán trestný čin,“ upřesnila s tím, že případ začal už loni na sklonku prázdnin.

Bez papírů a opilý

To totiž policisté zastavili muže, který řídil ve vimperských ulicích Škodu Favorit i přesto, že mu byl soudem vysloven zákaz řízení na dobu pěti let. Tahle kontrola ale případ o propadnutí vozidla státu neodstartovala. Dnes šestatřicetiletý muž totiž auto řídil i o týden později, opět ve Vimperku a navíc v jeho dechu policisté naměřili 1,74 promile alkoholu. V září tak měl řidič auta na kontě hned tři trestné činy, protože mařil výkon úředního rozhodnutí, řídil bez řidičského oprávnění a ohrožoval pod vlivem návykové látky.
Navíc kontrolou trestního rejstříku se přišlo na to, že muž tam má jedenáct záznamů a čtyři z nich jsou právě maření výkonu úředního rozhodnutí. „V případě, že jde o opakovaný trestný čin, je možné přistoupit k takovému trestu, tak jsme toho využili a soud našemu návrhu vyhověl,“ vysvětlila postup Miroslava Prokešová. Doplnila, že v takovém případě musí být bez pochyb prokázáno, že vozidlo je majetkem toho, kdo s ním trestný čin spáchal.

Více v tištěném vydání v pondělí 31. března 2008.