Fanoušci jej mohou znát z působení v Novém Jičíně, kde patřil k nejlepším střelcům I. ligy. Zároveň už pátou sezonou nastupoval v KNBL v dresu Nové huti. Týml byl rovněž mládežnickým reprezentantem a v současné době je rovněž v národním týmu ČR basketbalu 3x3.

„Jsem moc rád, že jsem dostal šanci působit v Písku. Je to pro mě po delší době něco nového, ale styl který se tady hraje je mi nejblíž. Atmosféru v Sršním hnízdě jsem zažil vždy jen jako soupeř, ale nemůžu se dočkat, až ji vyzkouším ve žlutočerném dresu,“ uvedl Kevin Týml.

V hledáčku píseckého klubu byl tento hráč už delší dobu, jak ostatně potvrzuje trnér Sršňů Jan Čech. "O Kevina jsme měli zájem už v létě, nicméně tehdy to ještě nevyšlo. Vzhledem k náročnému programu a přibývajícím zraněním v týmu jsme teď posílit potřebovali a jsem rád, že tentokrát už nestálo nic v cestě. Kevin splňuje veškeré předpoklady k tomu, aby v našem systému uspěl a zároveň se s mnoha hráči zná z reprezentačních výběrů. Věřím, že když mu dáme důvěru a prostor na hřišti, stane se důležitou součástí naší rotace," konstatoval kouč.

Čerstvá akvizice by se mohla předvést publiku už v neděli 10. prosince, kdy Písek v 15. kole KNBL hostí Pardubice (17 hodin). Duel bude velmi důležitý především z pohledu účasti v nadstavbové skupině A1, kam postoupí osm nejlepších po základní části.