VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LUKÁŠ MAREK

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Škola ve třech budovách se jeví jako příliš velký luxus

Netolice – Především ekonomické důvody vedly ke snaze netolických radních hledat možnosti snížit náklady na provoz základní školy.

Zámek Kratochvíle má nového průvodce

Netolice – Už za necelých sedm dní se po zimě opět otevře brána zámku Kratochvíle.

Hluk při štěpkování překračuje limity

Netolice – Obyvatelům Netolic už několik měsíců vadí hluk od štěpkování, které provádí firma z Písku. Ta se brání a její zástupce uvedl, že štěpkování a s tím spojený hluk jsou obyvatelé nedalekých domů nuceni snášet maximálně deset hodin měsíčně, a to pouze v dopoledních hodinách.

Netoličtí bojují proti hluku. Zatím marně

Netolice – Už měsíce bojují proti nesnesitelnému hluku. Práva na větší klid se ale dodnes nedomohli. Obyvatelé Netolic žijící poblíž vlakového nádraží tak musejí stále žít s vědomím, že když dovezou další várku dřeva, začne štěpkování.

Přepadla vás múza? Dejte všechno na papír a soutěžte

Prachaticko – „Jako dva úhoři, co k sobě touhou zahoří, jednoho krásného večera na dně stříbrného jezera.“ I takhle nějak, a nebo mnohem lépe mohou vypadat básnické příspěvky těch, které políbila múza.

Netoličtí poprvé padli, dostali čtyři branky od Sedlice

Netolice - Fotbalisté Netolic jako nováček I.A třídy v úvodních deseti kolech soutěže neprohráli a drželi si druhé místo. Nyní poprvé prohráli, navíc doma a s týmem ze spodní části tabulky.

Obce do svých mateřinek investují každoročně miliony korun

Prachaticko - Školky v malých obcích na Prachaticku často nemají dostatek potřebného vybavení. V Prachaticích tento problém není.

Netoličtí ztratili v závěru dva body

Netolice - O uplynulém víkendu se odehrál šlágr kola fotbalové I.A třídy na hřišti v Netolicích, kam přijelo záložní družstvo Písku. Domácí zápas skvěle rozehráli, ale soupeř nakonec prokázal velké zkušenosti a dokázal v závěru vyrovnat.

Lheničtí představili hasičský vůz a prapor

Lhenice - Představení nového hasičského vozidla a praporu Lhenic. To byly dva hlavní body slavností, které si o tomto víkendu připomínaly výročí 725 let od první písemné zmínky o Lhenicích.

Lidé nedostanou pasy ani občanky

Vimperk - V pátek 5. září nebude odbor vnitřních věcí přijímat žádosti o občanské průkazy a cestovní pasy.

Kůrovcem se budou zabývat až v Bruselu

Šumava - Spory o tom, jak se na Šumavě vypořádat s kůrovcem, již překročily naše hranice a dostaly se až na stůl do Bruselu.

Šumavský pohár v kosení vyhrál Josef Gajdoš

Mlynářovice - Hned po sobotním slunečném rozbřesku 30. srpna na lukách u Mlynářovic na Volarsku svedli tuhé boje s kosou opravdoví mistři této práce. Konal se zde totiž první Šumavský pohár v kosení.

Volarští už staví hřiště u bazénu

Volary - U plaveckého bazénu už roste slibované hřiště za přibližně 2,2 milionu korun.

Roztěkané děti na přechodech pohlídají strážníci a policie

Prachaticko - V pondělí ráno 1. září bude na mnoha přechodech pro chodce velmi rušno. Děti totiž po dvou měsících znovu vyrážejí do školy. Na pozoru se tedy musejí mít nejen samotní školáci, ale samozřejmě také řidiči.

V Nové Peci už jednali řádně

Nová Pec - Zastupitelé po několika neúspěších konečně znovu řádně dokončili své jednání.

Zastavení cesty budou opravená

Volary - Dvanácté a čtrnácté zastavení Křížové cesty ve Volarech budou již brzy opravena.

Hned tři školy budou po prázdninách jako nové, dětem nebude zima

Prachaticko - Hned několik základních škol se o letních prázdnin dočkalo velikých oprav za mnoho milionů korun. Rekonstrukce se většinou týkaly zateplení budov a celkově úspor tepelných energií.

Volarští se dostali přes první kolo

Volary - Vedení města se úspěšně dostalo přes první kolo se svými žádostmi o dotace.

Slogan Každý týden nová tvář už německého turistu neláká

Strážný - Pomalu se blížila půlnoc a zaměstnankyně nočních klubů ve Strážném na Prachaticku v poklidu odpočívaly nebo se věnovaly svým zákazníkům.

Prachatičtí mají druhou umělku

Prachatice - Na začátek nového školního roku bude na děti ze Základní školy v Národní ulici v Prachaticích a další sportovce čekat nové, umělé fotbalové hřiště, které se nachází nad areálem školy.

Děti nasbíraly pět tisíc PET lahví

Malovice - Již na konci tohoto týdne vyhlásí Malovičtí vítěze prázdninové soutěž ve sběru PET lahví.

Netoličtí nezaváhali ani na horké půdě v Oseku a přivezli tři body

Osek - Ve třetím kole I.A třídy zajížděl nováček soutěže z Netolic k dalšímu utkání na hřiště ambiciozního Oseka. Jeho hráči i fanoušci si před zápasem hodně věřili, ale nakonec odešli s prázdnou.

Mladí archeologové odkrývají na Jáně minulost Netolic

Netolice - Desítky částí nebo celých kostí, úlomky staré keramiky, náhrobky, mince a další zajímavé věci. To vše v těchto dnech nalézají studenti archeologie Jihočeské univerzity na svatém Jánu v Netolicích v místě vznikajícího archeoparku.

Pečovatelské službě končí problémy s vozidlem

Netolice - Už jen jeden týden bude muset místní pečovatelská služba používat staré opotřebované vozidlo Škoda Felicia.

Zastupitelům končí prázdniny

Prachaticko - Zastupitelé obcí na Prachaticku reagují na konec prázdnin a začínají znovu naplno pracovat.

Hasiči představí novou cisternu

Lhenice - Již o tomto víkendu si budou moci 30. a 31. srpna Lheničtí i lidé z okolí prohlédnout zbrusu nové zásahové vozidlo místního sboru dobrovolných hasičů.

Žáci budou mít levnější školné

Netolice - Žáci, kteří navštěvují Základní uměleckou školu Aloise Sarauera v Netolicích, budou mít o polovinu levnější školné.

Kamery budou do poloviny srpna

Volary - Již v polovině srpna by měl ve městě začít fungovat kamerový systém.

Mnoho kůrovců je nemocných, napadla je speciální houba

Šumava - Určitá část letošní populace kůrovce už je nemocná. Napadla ji totiž houba, jež ji postupně zničí. Včera 8. srpna to potvrdil ředitel Správy NP a CHKO Šumava František Krejčí.

Údaje o počasí jsou velmi přesné

Prachaticko - Přesné údaje o počasí na Prachaticku nyní dodává amatérský meteorolog Ivo Rolčík z Volar.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT