VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LEONA FRÖHLICHOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Nepropásněte! V Deníku představíme prvňáčky ze ZŠ v Národní ulici v Prachaticích

Prachatice - Noví žáčci se ještě ani nestihli pořádně rozkoukat v lavicích své první třídy a už budou mít své první tablo!

Nový výtah je tichošlápek, chválí si obyvatelé domu

Vimperk – První obyvatelé už se mohou svézt novým výtahem. Vimperští se letos pustili do výměny výtahů v panelových domech, celkem jich chtějí za téměř tři roky vyměnit dvaatřicet.

Vlachovobřezští název města skloňují hned třikrát

Prachaticko – Pětačtyřicet kandidátů se bude už za pár týdnů ucházet o hlasy Husineckých.

Mírová čeká na povrchy

Vimperk - Nová opěrná zeď, parkovací místa, sloupy veřejného osvětlení. To je jen část novinek, které s sebou přinesla rozsáhlá rekonstrukce vimperského sídliště, přesněji ulice Mírové.

OBRAZEM: Konopičák nezůstal na ocet

Lažiště - Již tradičně se v obci Lažiště rozhodli, že Konopičák nezůstane na ocet.

Volarští už losovali, strany mají jasno

Volary – Nejen Prachatičtí mají za sebou losování pořadí volebních stran na hlasovacím lístku. V týdnu se do dalšího předvolebního úkolu pustil i volarský registrační úřad. „Losovali jsme čísla pro sedm volebních obcí, mezi nimi samozřejmě i pro samotné město Volary,“ poznamenala Anna Hodánková z místního registračního úřadu.

Štěpánek provede Netolicemi

Netolice - Nový ilustrovaný průvodce Netolicemi pro děti a rodiče je hotový. S podporou grantu jej v srpnu vydalo město Netolice. Autorkou nápadu a hlavně krásných ilustrací je místní výtvarnice Monika Sádlová. Na otázku proč odpovídá: „I když jsem naplavenina, prostě to tu miluju. Chtěla jsem ukázat, že Netolice nejsou jen náměstí a zmrzlina, že stojí za to poznat i město a nejen zámek Kratochvíle. Chci dětem hravě přiblížit naše starobylé a krásné město a doufám, že se jim to bude líbit.“

Strany znají svoje pořadí

Prachatice – Včerejší odpoledne se na prachatické radnici neslo ve znamení dalšího předvolebního úkonu – losování pořadí volebních stran na hlasovacím lístku.

Festivita ukázala, jak se léčit, ale nenaletět

Prachatice - Festivita okultismu, tak zněl název projektu, který se o uplynulém víkendu konal v Prachaticích. V první části vysvětlil Jiří Gabriel Kučera, žadatel projektu, co je to okultismus: „Okultismus představuje duchovní nauku spojenou se zvláštními schopnostmi, ve které lidé hledají poznání. Ocultus znamená tajný, skrytý, tajemný a je to praktická forma teoretického základu, kterým je esoterika. Esoterické učení je široká množina nauk, mezi které patří psychotronika (parapsychologie), jasnovidectví a věštění, léčitelství, praktická esoterika a tématem se dotkneme i magie.“

Písečtí se zajímali o prachatický SeniorPoint

Prachatice - Starostka města Písku Eva Vanžurová v doprovodu členky sociální komise města Písek a vedoucí SeniorPointu Písek Alexandry Zajíčkové navštívily město Prachatice. Setkaly se se starostou města Martinem Malým a zaměstnanci SeniorPointu Prachatice.

Děti se vydaly do Bradavic

Nová Pec - Volarské děti tráví týden na Lipenské základně za Novou Pecí. Mají tady Pohoďák. Tradiční letní dětský tábor pod vedením profesorky z Bradavic Vlaďky.

Lesní areál je opět dětem otevřený

Prachatice – Už ve čtvrtek 23. srpna se mohou vrátit do prachatického Areálu lesních her na Lázních sv. Markéty děti se svými rodiči.

Řidiče přibrzdí světla přímo v Husinci

Husinec – Další dopravní komplikace čekají řidiče na silnicích na Prachaticku. Tentokrát přímo v Husinci. Tady dopravu zkomplikuje oprava vodovodu.

Okupaci zažil Pavel Dvořák doslova z první ruky

Vimperk – Doslova v centru dění se ocitl Pavel Dvořák, starosta Vimperka, u srpnových událostí roku 1968. Tehdy, ještě jako student, odjel na kolej do Prahy. A už od půlnoci z 20. na 21. srpna prožíval první minuty vpádu sovětských vojsk do Prahy. „Vzbudil mě jiný student, že nad Prahou létají sovětská letadla. Bydleli jsme na Petřinách, takže ve směru na letiště,“ vzpomíná na první minuty okupace Pavel Dvořák a i po letech jsou v jeho hlase při vzpomínkách slyšet emoce.

Stavební firmu KreBul nemá

Prachatice – Do otevírání obálek se měla v uplynulém týdnu pustit komise, která chtěla vybrat firmu na stavební úpravy půdních prostor Domu na křižovatce. Nikoho ale vybrat nemohla.

Na Kvildě se konal třetí antický den

Kvilda - Již třetí ročník antického dne, pořádaný členy spolku Gemina, se konal v sobotu 18. srpna v obci Kvilda.

Přes přechod pomůže světlo

Vimperk – Spojit sídliště s místním supermarketem, zajistit dětem bezpečné přecházení do školy, ale časem také k novému areálu vodních sportů.

Firma kopne nejdříve v říjnu

Vimperk – Stavební povolení na výstavbu krytého bazénu už mají v ruce Vimperští. V tuto chvíli tak jen čekají na to, až skončí výběrové řízení, aby bylo jasno, kdo se do stavby pustí. Podle slov Pavla Dvořáka, starosty města, by mělo skončit 18. září. „Jeho termín se protáhl, protože osm firem vzneslo doplňující dotazy týkající se technických a ekonomických specifikací,“ poznamenal starosta. Pokud vše půjde podle plánu, měla by tak firma, která výběrové řízení vyhraje, kopnout v říjnu letošního roku.

Slavnosti s vůní a chutí hub

Stachy – Na dvě stě návštěvníků zavítalo o víkendu na vůbec první Houbové slavnosti v obci Stachy. Při této příležitosti byla připravena i výstava, na které si mohli návštěvníci prohlédnout na sedm desítek druhů hub, nechyběla ani možnost diskuze o houbách se zkušenými mykology.

OBRAZEM: Ze Smědče se jede po novém

Smědeč - Alespoň částečně se ulevilo řidičům jedoucím z Prachatic do Českého Krumlova.

První z uzavírek na Krumlov skončila

Smědeč – Alespoň částečně se uleví řidičům jedoucím z Prachatic do Českého Krumlova. Silnice ze Smědče na hranici okresu je volná.

Zájemci zjistili, jak žijí včely a jak získat med

Vimperk – Na přírodovědnou vycházku do okolí Vimperka, která vedla mimo jiné i za včelami, se vydali zájemci společně s Jakubem Hromasem a Jakubem Hubáčkem z vimperské Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Šumava.

Stovky lidí zamířily za brány Huláku

Prachatice – Až jedenáct stovek návštěvníků se zvládlo prostřídat v extrémních teplotách letošního léta za jeden den na Veřejném koupališti Hulák v Prachaticích. 

Archeologové našli koule do praku

Vimperk – Celou zásobnici středověkých kamenných koulí do praku se podařilo nalézt při předstihovém archeologickém průzkumu na vimperském zámku.

Malí hokejbalisté obsadili Rohanov

Rohanov – Na pětidenní soustředění se vydali malí hokejbalisté z prachatického HBC. Ti se v neděli po obědě sjeli na Rohanově, kde budou trávit své dny především sportovními hrami až do čtvrtka.

Chlumanské trhy zalilo slunce

Chlumany - Tradiční Chlumanské trhy se konaly v sobotu 4. srpna v Chlumanech. Tentokrát byly doslova zalité sluncem a to se částečně projevilo i na jejich návštěvnosti.

O hlasy bojují i studenti

Prachatice – V průměru kolem padesáti let je kandidátům, kteří jsou zapsáni na osmi kandidátních listinách k registraci pro město Prachatice do letošních komunálních voleb, které dostal Prachatický deník od zmocněnců k dispozici.

Chvalovičtí mají na výběr

Prachaticko – Celkem čtyři volební strany se budou ucházet o přízeň voličů v letošních komunálních volbách v Netolicích.

Jak jsme žili v Československu. Tento týden Jak se stavěly Prachatice

Prachatický deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Prachaticka z let 1918 až 1992.

Sbírají s námi tanečnice

Prachatice – Do sbírky kabelek, dětských knih, hraček, bižuterie, pro holčičky panenek a pro kluky angličáků se zapojily i maminky, které chodí na lekce Dance4mom v Prachaticích.

Vimperští vybírají ze dvanácti stran

Vimperk – Dvanáct kandidátních listin k registraci podaly volební strany, které se ucházejí o místo ve vedení města Vimperk.

Týrání prasete ředitel školy vylučuje

Volary - Podezření na to, že by u Základní školy ve Volarech v oploceném výběhu mohlo být týráno prase divoké, prověřovali ve středu policisté.

Cizinci neměli potřebná pracovní povolení

Jihočeský kraj – V úterý 31. července se v dopoledních hodinách konala další akce policistů Odboru cizinecké policie, oddělení pobytové kontroly, pátrání a eskort Strakonice a České Budějovice.

Kandidátky jsou podané

Prachatice – Úterní 16. hodina byla posledním momentem, kdy volební strany podat k registraci své kandidátní listiny do letošních komunálních voleb. Ještě v úterý je podávaly tyto strany, které se chtějí se svými kandidáty dostat do vedení města Prachatice.

Zloděj bral peníze i šperky

Prachatice - Dosud neznámý pachatel vnikl přesně nezjištěným způsobem, bez použití násilí, během uplynulých čtrnácti dnů do rodinného domu v Prachaticích.

Z auta zmizel telefon i kamera

Zátoň – Po pachateli, který se minulou středu v odpoledních hodinách vloupal do osobního vozidla Audi A6 Avant, které bylo zaparkované na odstavné ploše v obci Zátoň, pátrají policisté.

Vandal propíchal pneumatiky

Netolice - Dosud neznámý pachatel poškodil z pátku na sobotu, ve volně přístupném areálu jednoho autoservisu v Netolicích, čtyři vozidla.

Bazén brzy otevřou, práce jsou ve finále

Volary – Do finále už jde zásadní rekonstrukce volarského krytého bazénu. Už na konci příštího týdne by měla firma, která převzala štafetu a postarala se o práce, jež původní firma nedokončila, začít napouštět vodu.

Policisté hledají svědky

Prachaticko - Dopravní policisté žádají svědky o informace k dopravní nehodě, ke které došlo dne 23.července ve 13.30 hodin v ulici nám. Svobody v obci Vimperk.

KreBul může začít stavět

Prachatice – Do první etapy rozsáhlé rekonstrukce svého sídla se může pustit prachatický KreBul o.p.s. Podařilo se mu uspět s žádostí o dotaci, a tak v domě, kterému Prachatičtí říkají Dům na křižovatce, vznikne komunitní centrum a celkově se změní na bezbariérový.

OBRAZEM: Kratochvíle tančila, dokonce divoce

Kratochvíle - Další ročník Tančírny má za sebou Státní zámek Kratochvíle.

Park k procházkám neláká

Prachatice – Na situaci ve Štěpánčině parku si stěžují Prachatičtí. Podle nich se v posledních měsících zhoršuje. Spící lidé na lavičkách, popíjení alkoholu nebo hluk.

V nádobách končí nejen listí, ale i lahve

Prachatice – Pytlíky, PET lahve, ale třeba i oblečení. To vše nacházejí zaměstnanci prachatického Sběrného dvora a Kompostárny po svozu nádob na bioodpad.

Jak jsme žili v Československu. Tento týden rekonstrukce Velkého náměstí

Prachatický deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Prachaticka z let 1918 až 1992.

Z domu zmizely šperky i peníze

Mičovice - Dosud neznámý pachatel se ve středu 25. července během dne vloupal do zemědělské usedlosti v obci Mičovice.

Kotlíky plné guláše vypotili při hrách

Chroboly – O víkendu se v Chrobolech konal 2. ročník Soutěže o nejlepší kotlíkový guláš. Soutěže se zúčastnilo 12 týmů. Součástí této akce byly letní olympijské hry.

Policisté hledají svědky

Volary/Netolice - Dopravní policisté žádají svědky o informace k dopravní nehodě, ke které došlo dne 18.července ve 14.20 hodin, na silnici II. třídy č. 145, v katastru obce Netolice.

Hlavní tah obsadila těžká technika

Němčice – Do hlavního tahu silnice z Prachatic na České Budějovice, přímo u obce Němčice, se ve středu 25. července zakousnou frézy. Práce na novém obchvatu Němčic pokročily a nyní začnou novou vozovku dělníci napojovat na hlavní tah.

Jízdní kolo zmizelo

Netolice - Dosud neznámý pachatel odcizil v pondělí 23. července odpoledne freestylové jízdní kolo značky Duncon Pussy Street, stáří 8 let, zelené barvy, které majitel odložil na volně přístupné nákladové rampě u vlakového nádraží v Netolicích.

Řídila i přes zákaz

Zátoň - Hornovltavičtí policisté sdělili podezření 26leté ženě z Českokrumlovska z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT