VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LEONA FRÖHLICHOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Řidič dostal smyk, spolujezdkyně zemřela

Strážný - Již šedesátou oběť si připsaly jihočeské silnice. Sobotní kluzká vozovka si vyžádala další lidský život.

OBRAZEM: Nebe patřilo drakům

Husinec - Soutěže v létání a v dovednostech s draky, zábavné aktivity, drobné občerstvení a dárečky pro všechny.

AKTUALIZUJEME

Prachaticko zasypal sníh

Prachaticko - Šestadvacet vozidel v terénu. To je počet aut, která do terénu od chvíle, kdy začalo sněžit, poslali do terénu silničáři.

Jan a Cassandra to natřeli profíkům

Prachatice - Na mezinárodní závody, které z větší části ovládali profesionálové z armády a policie, se vypravil prachatický kynolog Jan Maun. Závodu se účastnilo dvacet kynologů ze šesti států, z toho šestnáct závodníků bylo z ozbrojených složek armády i policie. S fenou Cassandrou, která dokonce jednu z disciplín absolvovala poprvé, zabodoval. Odvezl si první místo!

OBRAZEM: Ke sněhu si Kvildští pomáhají

Kvilda - Stejně jako před rokem Ski aráal Kvilda začal zasněžovat v pátek 16. listopadu místní sjezdovku. "Teplota kolem -10 C tomu pomáhá a první sáňkaři se tak mohou těšit na sněhovou nadílku," uvedl Václav Vostradovský, starosta Kvildy.

Lístky on-line táhnou

Prachatice – Zarezervování vstupenek prostřednictvím on-line systému, jejich okamžitá platba kartou a následné zaslání vstupenky do e-mailu se v Prachaticích ukazuje jako krok správným směrem.

Maminky se pustily do výroby vánočních dekorací

Prachatice - Plné zručných maminek a dětí bylo v neděli dopoledne prachatické Rodinné centrum Sluníčko.

Kvildští mají opět raritu

Prachaticko – Už páté funkční období začíná chrobolský starosta Oldřich Valouch. Toho v tomto týdnu na post starosty jednomyslně zvolili místní zastupitelé.

Volby nic nezměnily

Vlachovo Březí – Deset křesel. Minimálně tolik by měla po pondělním jednání koalice za předpokladu, že se domluví lídři uskupení Vlachovo Březí a Pro Vlachovo Březí.

Netolice: Starosta Pešek zůstane

Netolice - V podstatě velmi snadné to má stávající starosta Netolic Vladimír Pešek. On a jeho Nezávislí pro Netolice jednoznačně vyhrál volby, když od voličů získali v zastupitelstvu osm křesel z patnácti.

Vimperk: Koalice nebude problém

Vimperk - Žádné zásadní problémy se sestavením koalice nebude mít ve Vimpersku podle všeho Jaroslava Martanová, bývalá starostka města a lídr vítězné strany Starostové a Nezávislí.

Vladimír Pešek vyjednávat o koalici nemusí

Netolice - Drtivě vyhráli letošní volby v Netolicích Nezávislí pro Netolice. Od voličů získali osm křesel v zastupitelstvu z možných patnácti a ani nemusejí vytvářet koalici s žádnou další volební stranou, která se dostala do zastupitelstva.

Jihočeši bodovali ve Volarech

Volary - O jeden mandát méně, než v předchozích volbách, získali Jihočeši ve Volarech. I tak jsou ale vítězi letošních voleb.

Nájemníci se ohřejí

Prachatice - V pondělí ráno se poprvé v letošní topné sezoně rozehřály radiátory v domech, které jsou připojeny na městskou soustavu.

Nepropásněte! V Deníku představíme prvňáčky ze ZŠ v Národní ulici v Prachaticích

Prachatice - Noví žáčci se ještě ani nestihli pořádně rozkoukat v lavicích své první třídy a už budou mít své první tablo!

Nový výtah je tichošlápek, chválí si obyvatelé domu

Vimperk – První obyvatelé už se mohou svézt novým výtahem. Vimperští se letos pustili do výměny výtahů v panelových domech, celkem jich chtějí za téměř tři roky vyměnit dvaatřicet.

Vlachovobřezští název města skloňují hned třikrát

Prachaticko – Pětačtyřicet kandidátů se bude už za pár týdnů ucházet o hlasy Husineckých.

Mírová čeká na povrchy

Vimperk - Nová opěrná zeď, parkovací místa, sloupy veřejného osvětlení. To je jen část novinek, které s sebou přinesla rozsáhlá rekonstrukce vimperského sídliště, přesněji ulice Mírové.

OBRAZEM: Konopičák nezůstal na ocet

Lažiště - Již tradičně se v obci Lažiště rozhodli, že Konopičák nezůstane na ocet.

Volarští už losovali, strany mají jasno

Volary – Nejen Prachatičtí mají za sebou losování pořadí volebních stran na hlasovacím lístku. V týdnu se do dalšího předvolebního úkolu pustil i volarský registrační úřad. „Losovali jsme čísla pro sedm volebních obcí, mezi nimi samozřejmě i pro samotné město Volary,“ poznamenala Anna Hodánková z místního registračního úřadu.

Štěpánek provede Netolicemi

Netolice - Nový ilustrovaný průvodce Netolicemi pro děti a rodiče je hotový. S podporou grantu jej v srpnu vydalo město Netolice. Autorkou nápadu a hlavně krásných ilustrací je místní výtvarnice Monika Sádlová. Na otázku proč odpovídá: „I když jsem naplavenina, prostě to tu miluju. Chtěla jsem ukázat, že Netolice nejsou jen náměstí a zmrzlina, že stojí za to poznat i město a nejen zámek Kratochvíle. Chci dětem hravě přiblížit naše starobylé a krásné město a doufám, že se jim to bude líbit.“

Strany znají svoje pořadí

Prachatice – Včerejší odpoledne se na prachatické radnici neslo ve znamení dalšího předvolebního úkonu – losování pořadí volebních stran na hlasovacím lístku.

Festivita ukázala, jak se léčit, ale nenaletět

Prachatice - Festivita okultismu, tak zněl název projektu, který se o uplynulém víkendu konal v Prachaticích. V první části vysvětlil Jiří Gabriel Kučera, žadatel projektu, co je to okultismus: „Okultismus představuje duchovní nauku spojenou se zvláštními schopnostmi, ve které lidé hledají poznání. Ocultus znamená tajný, skrytý, tajemný a je to praktická forma teoretického základu, kterým je esoterika. Esoterické učení je široká množina nauk, mezi které patří psychotronika (parapsychologie), jasnovidectví a věštění, léčitelství, praktická esoterika a tématem se dotkneme i magie.“

Děti se vydaly do Bradavic

Nová Pec - Volarské děti tráví týden na Lipenské základně za Novou Pecí. Mají tady Pohoďák. Tradiční letní dětský tábor pod vedením profesorky z Bradavic Vlaďky.

Písečtí se zajímali o prachatický SeniorPoint

Prachatice - Starostka města Písku Eva Vanžurová v doprovodu členky sociální komise města Písek a vedoucí SeniorPointu Písek Alexandry Zajíčkové navštívily město Prachatice. Setkaly se se starostou města Martinem Malým a zaměstnanci SeniorPointu Prachatice.

Lesní areál je opět dětem otevřený

Prachatice – Už ve čtvrtek 23. srpna se mohou vrátit do prachatického Areálu lesních her na Lázních sv. Markéty děti se svými rodiči.

Řidiče přibrzdí světla přímo v Husinci

Husinec – Další dopravní komplikace čekají řidiče na silnicích na Prachaticku. Tentokrát přímo v Husinci. Tady dopravu zkomplikuje oprava vodovodu.

Okupaci zažil Pavel Dvořák doslova z první ruky

Vimperk – Doslova v centru dění se ocitl Pavel Dvořák, starosta Vimperka, u srpnových událostí roku 1968. Tehdy, ještě jako student, odjel na kolej do Prahy. A už od půlnoci z 20. na 21. srpna prožíval první minuty vpádu sovětských vojsk do Prahy. „Vzbudil mě jiný student, že nad Prahou létají sovětská letadla. Bydleli jsme na Petřinách, takže ve směru na letiště,“ vzpomíná na první minuty okupace Pavel Dvořák a i po letech jsou v jeho hlase při vzpomínkách slyšet emoce.

Stavební firmu KreBul nemá

Prachatice – Do otevírání obálek se měla v uplynulém týdnu pustit komise, která chtěla vybrat firmu na stavební úpravy půdních prostor Domu na křižovatce. Nikoho ale vybrat nemohla.

Na Kvildě se konal třetí antický den

Kvilda - Již třetí ročník antického dne, pořádaný členy spolku Gemina, se konal v sobotu 18. srpna v obci Kvilda.

Přes přechod pomůže světlo

Vimperk – Spojit sídliště s místním supermarketem, zajistit dětem bezpečné přecházení do školy, ale časem také k novému areálu vodních sportů.

Firma kopne nejdříve v říjnu

Vimperk – Stavební povolení na výstavbu krytého bazénu už mají v ruce Vimperští. V tuto chvíli tak jen čekají na to, až skončí výběrové řízení, aby bylo jasno, kdo se do stavby pustí. Podle slov Pavla Dvořáka, starosty města, by mělo skončit 18. září. „Jeho termín se protáhl, protože osm firem vzneslo doplňující dotazy týkající se technických a ekonomických specifikací,“ poznamenal starosta. Pokud vše půjde podle plánu, měla by tak firma, která výběrové řízení vyhraje, kopnout v říjnu letošního roku.

Slavnosti s vůní a chutí hub

Stachy – Na dvě stě návštěvníků zavítalo o víkendu na vůbec první Houbové slavnosti v obci Stachy. Při této příležitosti byla připravena i výstava, na které si mohli návštěvníci prohlédnout na sedm desítek druhů hub, nechyběla ani možnost diskuze o houbách se zkušenými mykology.

OBRAZEM: Ze Smědče se jede po novém

Smědeč - Alespoň částečně se ulevilo řidičům jedoucím z Prachatic do Českého Krumlova.

První z uzavírek na Krumlov skončila

Smědeč – Alespoň částečně se uleví řidičům jedoucím z Prachatic do Českého Krumlova. Silnice ze Smědče na hranici okresu je volná.

Zájemci zjistili, jak žijí včely a jak získat med

Vimperk – Na přírodovědnou vycházku do okolí Vimperka, která vedla mimo jiné i za včelami, se vydali zájemci společně s Jakubem Hromasem a Jakubem Hubáčkem z vimperské Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Šumava.

Stovky lidí zamířily za brány Huláku

Prachatice – Až jedenáct stovek návštěvníků se zvládlo prostřídat v extrémních teplotách letošního léta za jeden den na Veřejném koupališti Hulák v Prachaticích. 

Archeologové našli koule do praku

Vimperk – Celou zásobnici středověkých kamenných koulí do praku se podařilo nalézt při předstihovém archeologickém průzkumu na vimperském zámku.

Malí hokejbalisté obsadili Rohanov

Rohanov – Na pětidenní soustředění se vydali malí hokejbalisté z prachatického HBC. Ti se v neděli po obědě sjeli na Rohanově, kde budou trávit své dny především sportovními hrami až do čtvrtka.

Chlumanské trhy zalilo slunce

Chlumany - Tradiční Chlumanské trhy se konaly v sobotu 4. srpna v Chlumanech. Tentokrát byly doslova zalité sluncem a to se částečně projevilo i na jejich návštěvnosti.

O hlasy bojují i studenti

Prachatice – V průměru kolem padesáti let je kandidátům, kteří jsou zapsáni na osmi kandidátních listinách k registraci pro město Prachatice do letošních komunálních voleb, které dostal Prachatický deník od zmocněnců k dispozici.

Chvalovičtí mají na výběr

Prachaticko – Celkem čtyři volební strany se budou ucházet o přízeň voličů v letošních komunálních volbách v Netolicích.

Jak jsme žili v Československu. Tento týden Jak se stavěly Prachatice

Prachatický deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Prachaticka z let 1918 až 1992.

Sbírají s námi tanečnice

Prachatice – Do sbírky kabelek, dětských knih, hraček, bižuterie, pro holčičky panenek a pro kluky angličáků se zapojily i maminky, které chodí na lekce Dance4mom v Prachaticích.

Vimperští vybírají ze dvanácti stran

Vimperk – Dvanáct kandidátních listin k registraci podaly volební strany, které se ucházejí o místo ve vedení města Vimperk.

Týrání prasete ředitel školy vylučuje

Volary - Podezření na to, že by u Základní školy ve Volarech v oploceném výběhu mohlo být týráno prase divoké, prověřovali ve středu policisté.

Cizinci neměli potřebná pracovní povolení

Jihočeský kraj – V úterý 31. července se v dopoledních hodinách konala další akce policistů Odboru cizinecké policie, oddělení pobytové kontroly, pátrání a eskort Strakonice a České Budějovice.

Kandidátky jsou podané

Prachatice – Úterní 16. hodina byla posledním momentem, kdy volební strany podat k registraci své kandidátní listiny do letošních komunálních voleb. Ještě v úterý je podávaly tyto strany, které se chtějí se svými kandidáty dostat do vedení města Prachatice.

Zloděj bral peníze i šperky

Prachatice - Dosud neznámý pachatel vnikl přesně nezjištěným způsobem, bez použití násilí, během uplynulých čtrnácti dnů do rodinného domu v Prachaticích.

Z auta zmizel telefon i kamera

Zátoň – Po pachateli, který se minulou středu v odpoledních hodinách vloupal do osobního vozidla Audi A6 Avant, které bylo zaparkované na odstavné ploše v obci Zátoň, pátrají policisté.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT