VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JANA VANDLÍČKOVÁ

Jana Vandlíčková / Prachatický deník

šéfredaktorka lokální redakce Prachatický deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

U Křesánova na Vimpersku havaroval motorkář, letí pro něj vrtulník

Vimperk - Na silnici u osady Křesánov u Vimperka v úterý 14. srpna před třetí hodinou odpoledne havaroval motorkář.

Netolice právě teď: Objížďka na Novou Hospodu je do pěti uzavřená

Netolice - Silnice z Netolic na Novou Hospodu, která slouží jako objížďka při uzavírce Němčic pro napojování obchvatu obce, je dnes 14. srpna od 14 nejméně do 17 hodin uzavřená.

Opustili nás

Prachaticko - Ti, co nás v posledních dnech opustili.

U Stachů lehl popelem rekreační objekt, lidé stihli utéct

Stachy - Třináctka se stala osudnou památkově chráněnému objektu Královácký dvorec "U Babků" ve Staších, přesněji v části Říhov. Rekreační objekt začal hořel jen pár minut před čtvrtou hodinou ráno.

Drzost zlodějů nezná mezí, došel si pro peněženku do domu

Prachatice - Ve středu 8. srpna mezi devatenáctou až dvacátou hodinou se drzý zloděj dostal na oplocenou zahradu u rodinného domu v Prachaticích.

OBRAZEM: Prachatičáci koštovali pivo

Prachatice - V sobotu 11. srpna na prachatickém náměstí rozložily stánky malé pivovary. K ochutnávání pěnivého moku vyhrávaly kapely do půlnoci.

Bohoslužby na Prachaticku

Prachaticko - Kam na nedělní bohoslužbu?

Fyzické napadení vysvětlí u soudu

Volary - Policisté sdělili podezření 24letému muži z Prachaticka z přečinu výtržnictví.

Z koupaliště musel pěšky, v ukradeném batohu měl i klíče od auta

Vlachovo Březí - Prachatičtí policisté šetří krádež a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Závoru zničil neznámý vandal

Prachatice - Policisté šetří poškození cizí věci. Dosud neznámý pachatel poškodil v polovině července 2018 vstupní závoru do areálu jedné prachatické firmy v Prachaticích.

S ukradenou kartou platil hned čtyčikrát

Prachatice - Policisté šetří krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Závody do vrchu na více než dva dny zavřou hlavní tah na Volary

Prachatice – Přes čtyřicet kilometrů najedou dnes řidiči po objížďce, pokud se vyrazí na cestu z Prachatic do Volar. Silnici z Prachatic na Libínské Sedlo až do nedělního večera zavřou Závody do Vrchu.

OBRAZEM: Bitva na Winterbergu

Vimperk - Tradiční akce prvního srpnového víkendu ve Vimperku přilákala na arkády zámku desítky návštěvníků.

Na plovárně zmizely eura a libry

Prachatice - Policisté od pátku 3. srpna šetří krádeže na prachatickém veřejném koupališti.

Z auta zmizel mixážní pult

Prachatice - Dosud neznámý pachatel se v neděli 5. srpna mezi čtvrtou až osmou hodinou ranní vloupal do osobního vozidla Škoda Octavia, které bylo zaparkované na parkovišti za domem v ulici Slámova v Prachaticích. Po násilném vniknutí do vozidla, pachatel ze zavazadlového prostoru odcizil mixážní pult s přehrávačem značky Geminy, zesilovač a barevné světlo, čímž majiteli způsobil škodu za více jak 27 000 korun.

Kam s bolavými zuby?

Prachaticko - Zubní víkendová pohotovost na Prachaticku:

OBRAZEM: Na výstavu do Happy Coffe

Vimperk - Hosté kavárny Happy Coffe ve Vimperku mohou od úterý 17. července u dobré kávy a zákusku vidět obrazy Zdeňka Namastila s názvem Krajinou Volyňky. Sbírku obrazů k vystavení do kavárny zapůjčil soukromý sběratel.

OBRAZEM: Chlumanská zahrada hostí sochy Edity Hrbkové

Chlumany - Bylinková KY.BY zahrada se stala výstavní galerií. Husinecká dřevořezbářka Edita Hrbková tam vystavuje svoje dřevěné sochy, které vyrobila vlastníma rukama. Při vernáži zahrála spolu s dcerou Terezou dětem pohádku s marionetami, které také společně vyrobily.

Silničáři opravují celý průtah obcí Lenora

Lenora – Semafor zpomalí řidiče při vjezdu do Lenory ve směru od Volar. Silničáři se pustili do opravy průtahu obcí Lenora. Na začátku Lenory lze ještě projet v jedním pruhem na semafor.

Výtahy ve všech panelácích vymění nejdéle do tří let

Vimperk – Dvaatřicet výtahů v panelových domech vymění Vimperští nejdéle do tří let. Alespoň tak je podle informací Pavla Dvořáka, starosty Vimperka, postavená smlouva s firmou, která se má o výměnu výtahů postarat. Nové výtahy tak budou kompletně ve všech městských panelových domech.

Jindra Škopek dvakrát "na bedně"

Husinec - Talentovaný motocyklový jezdec Jindřich Škopek z Husince se zúčastnil dalších mezinárodních závodů mistrovství České republiky miniracing ve Vysokém Mýtě.

První tematický „Den vlka obecného“ v Návštěvnickém centru Srní

Šumava - Komentované prohlídky do výběhu vlků, odborná přednáška o životě vlka obecného, tvořivé aktivity a několik zajímavých soutěží pro děti na téma vlk. To je hlavní program celého dne ve středu 18. července v Návštěvnickém centru Srní.

Dětem dluží na alimentech šedesát tisíc korun

Prachatice – Neplacením alimentů na syna a dceru mu vznikl dluh za bezmála 60 000 korun. Čtyřiatřicetiletý muž z Písecka na děti neplatí už od ledna 2016.

Za volantem u Zdenic měl řidič v dechu skoro tři promile

Zdenice – Čtyřiapadesátiletému řidiči z Prachaticka policisté naměřili téměř tři promile alkoholu v dechu. Dopustil se ohrožení pod vlivem návykové látky.

Kapli sv. Markéty město zpřístupní až na podzim

Prachatice – Kaple sv. Markéty na lázních je oficiálně otevřena od pátku 13. července. Zatím ale podle slov Martina Malého, starosty Prachatic, zůstane uzamčena a veřejnost se tam dostane pouze s průvodcem.

Nové sochy půjdou do parku, nádraží i arboreta

Vimperk – Vimperské dřevosochání bude od pondělí 23. do čtvrtka 26. července od 9 do 18 hodin v městském parku. Součástí bude již tradiční rychlořezba, tedy ukázka řezby motorovou pilou na čas, která se uskuteční ve středu 25. července od 15 hodin.

Nová parkovací místa mají jasné obrysy

Vimperk – Zřejmě o měsíc dřív než vimperská radnice předpokládala bude širší silnice a nová parkovací místa za základní školou Smetanova na vimperském sídlišti, přesněji v ulici Mírová.

Matka pěti dětí z Prachatic zřejmě odjela do Švýcarska

Prachatice - Hledaná matka pěti dětí, která naposledy žila v Prachaticích, je s největší pravděpodobností ve Švýcarsku.

Obrazem: Ben Cristovao na prachatickém náměstí

Prachatice - Nedělní (15. července) koncert Xterra Music Festivalu 2018 v Prachaticích měl obrovský úspěch. Na pódiu totiž vystoupil Ben Cristovao, který přilákal stovky svých prachatických příznivců.

Než zaplatil loď, přišel o mobil za šestadvacet tisíc

Lenora – Pachatel krádeží telefonu majiteli způsobil škodu za více jak 26 000 korun. Pátrají po něm hornovltavičtí policisté pro přečin krádeže.

Pátek třináctého: Narazil do stromu a odmítl dechovou zkoušku

Řasnice – Vyvázl bez zranění, čeká ho však nemalá sankce za odmítnutí dechové zkoušky. Dopravní policisté vyjížděli v pátek 13. července k dopravní nehodě, ke které došlo na místní komunikaci v obci Řasnice.

Z Vlachova Březí zmizela zaparkovaná audi

Vlachovo Březí – Majitel přišel o starší vůz Audi A3. Auto ukradl zatím neznámý pachatel v noci z pátku 13. na sobotu 14. července.

Řidiče u kolejí ochrání závory

Čkyně – Železniční přejezd ve Čkyni bude bezpečnější, dostane světla i závory.

Zlato z XTERRA Czech si odváží Ruben Ruzafa a Helena Karásková

Prachatice - Po dvouleté pauze se do jihočeských Prachatic vrátil světový podnik terénního triatlonu XTERRA Czech v režii otce a syna Pilouškových. Cenné tituly vybojoval fenomenální Španěl Ruben Ruzafa a česká hvězda Helena Karásková.

OBRAZEM: Xterra music festival v Prachaticích

Prachatice – Zakončení sobotních závodů Xterra v Prachaticích patřilo muzice. Na velkém pódiu v historickém centru Prachatic. V šest hodin vpodvečer v sobotu 14. července vzali do rukou nástroje Dirty Blondes. Hráli celou hodinu, aby je v osm hodin večer vystřídala legenda českého hip hopu PSH. Sobotní večer na prachatickém Velkém náměstí byl pohodový a tentokrát si diváci koncert užili, nebylo potřeba ani se skrývat před deštěm. Dnes, v neděli 15. července, koncertní šňůra Xterra pokračuje. Na náměstí zahraje Ben Cristovao.

Centrem historických Prachatic zněl jazz

Prachatice - Večer v pátek 13. července patřil na prachatickém náměstí třetímu ročníku festivalu Jazz ! Yes!, který pořádají prachatické Kulturní a informační služby.

Prachatičtí otevřeli nově opravenou kapli sv. Markéty

Prachatice - V pátek 13. července Prachatičtí při velké slávě otevřeli nově obnovenou lesní kapli sv. Markéty na Lázních sv. Markéty. Jde o další dílek do skládanky oživení Lázní sv. Markéty. 

Do vimperské atletické dráhy se zakously bagry

Vimperk – Rekonstrukce městského atletického oválu začala. Vimperští na opravy získali dotaci deset milionů korun. Součástí stavby budou i záchytné nádrže na dešťovou vodu ze střechy zimního stadionu.

Na čerstvý asfalt nesmí vjet ani kolo

Chroboly, Smědeč - V Chrobolech je vyfrézováno. Řidiči, sledujte znační, pracuje se tuto sobotu.

Když o víkendu bolí zuby

Prachaticko - Kam můžete k zubaři na pohotovost.

Silnice do Českého Krumlova končí v Chrobolech

Prachatice – Oprava vozovky z Prachatic na Český Krumlov začala v pondělí a skončí 14. září. Zatím ale řidiči dojedou do Chrobol. Ti, kdo by chtěli do Smědče či Českého Krumlova, musejí přes Lhenice.

Jak jsme žili v Československu: Firmy a závody na Prachaticku

Tradiční byly na Prachaticku závody jako Jihočeské mlékárny, lhenická Fruta či netolický závod Mlýnů a těstáren.

Z auta před domem ukradl zloděj doklady a kartu

Prachatice – V noci na čtvrtek 12. července se vloupal do černé dodávky Fiat Ducato zaparkované v ulici Pod Cvrčkovem v Prachaticích neznámý zloděj. 

Hrátky v lese si užijí i náctileté děti

Prachatice - Plán Jiřího Macharta, ředitele DDM, Radovany Kutlákové, šéfky Sportovního zařízení Prachatice a místostarosty Jana Klimeše dostat do lesa na Lázních sv. Markéty děti všeho věku i dospělé je zase o něco blíž.

OBRAZEM: Zástupci prachatického KreBul jeli na zkušenou do Liberce

Prachatice - KreBul, o. p. s. Prachatice navštívila Komunitní středisko KONTAKT Liberec, které je příspěvkovou organizací Statutárního města Liberec.

Pomozte Policie ČR najít svědky dopravních nehod

Prachaticko - Dopravní policisté žádají svědky o informace k dopravní nehodě, ke které došlo od 29. června do 3. července na parkovacím stání před domem v ulici Sadová ve Vimperku.

Sprejer řádil v prachatickém Štěpánčině parku

Prachatice – Od úterý 10. července rána pátrají prachatičtí policisté po sprejerovi, který napáchal škodu za minimálně šest tisíc korun v prachatickém Štěpánčině parku.

Pátrání po houbaři skončilo šťastně, senior se našel

Šumavské Hoštice - V pondělí okolo osmnácté hodiny oznámila žena na tísňovou linku, že postrádá známého 82letého seniora, se kterým se společně s celou skupinou vydali po čtrnácté hodině do lesa v osadě Vojslavice u Šumavských Hoštic na houby.

Napojení obchvatu u Němčic zavře hlavní tah na Budějovice

Němčice - Od pondělí 23. července povede cesta do Českých Budějovic jen přes Podeřiště.

OBRAZEM: Salve prezentuje Prachatice v Bratislavě

Prachatice – Mezinárodním věhlasem se chlubí výtvarný workshop SALVE.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT