VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JANA LUDAČKOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Ke kabinám připojí šatnu pro děti

Svatá Maří - Vytvořit nové prostory venku u hřiště, kde by se děti mohly například při hodinách tělesné výchovy převlékat, chce vedení obce Svatá Maří.

V Dubu se kontroly nebáli

Dub - Hospodaření úřadu si před pár dny vzala do parády finanční kontrola. Ta zjišťovala, zda obec správně hospodařila s penězi a zda čerpala dotace na účely, za kterými byly obci poskytnuty.

Největším soustem budou cesty

Svatá Maří - Další obcí, která má schválený rozpočet pro letošní rok, je Svatá Maří.

Obec vymění třicetileté topení

Nebahovy - Nebahovští se pustí do výměny starého topení v budově obecního úřadu. Začít by se mělo koncem dubna či začátkem května.

Půjčit si můžou místní na úřadě

Vitějovice - I v letošním roce má obec vyčleněné peníze na půjčky z fondu rozvoje bydlení. Obyvatelé Vitějovic tak mohou přijít se svou žádostí už v březnu.

Nájem za vodovod je dvacet tisíc

Chlumany - Roční nájemné ve výši dvacet tisíc korun bude obec letos platit místní zemědělské společnosti za správu a provoz částí vodovodu v Chlumanech.

Starostu budou volit znovu

Nová Pec - Zastupitelé dostanou ještě jednu příležitost, aby si sami zvolili do čela obce svého nového starostu či starostku, když se tak v lednu nestalo.

Úřad vystěhují ještě letos

Nové Hutě - Ještě do poloviny letošního roku udělají Novohuťští velké změny přímo v budově svého vedení.

Trestných činů rapidně nepřibylo

Žernovice - Zprávu o bezpečnostní situaci na Prachaticku ve vztahu k obci za minulý rok dostali na stůl při svém středečním zasedání zastupitelé.

Záblatským vybrané peníze stačí

Záblatí - Další obcí, která letos poplatky za odvoz odpadů místním lidem zvyšovat nebude, je Záblatí.

Pozemky získá obec bezplatným převodem

Nová Pec - O obecní pozemky v Nové Peci nouze nebude. Ty by totiž měla obec získat do svého vlastnictví bezplatným převodem od Pozemkového fondu ČR.

Po škole chodila delegace lásky

Prachatice - Na Základní škole Prachatice v Národní ulici pojali včerejší svátek zamilovaných po svém. Po chodbách školy chodila totiž delegace lásky složená ze žáků devátých tříd.

Na hospodaření si vzali úvěr

Záblatí - V Záblatí vědí, s kolika penězi hospodařila obec v loňském roce. Závěrečný účet obce schválili tento měsíc zastupitelé.

Okna v plastu budou za statisíce

Dub - Obec bude letos pokračovat s výměnou oken v budově místní základní a mateřské školy.

Výstava zachycuje i zneužívání žen

Dub - Do 24. února potrvá výstava Ženská práva jsou lidská práva, aneb kampak panenko, a to v galerii na zámku v Dubu u Prachatic.

Náklady na odpady by vyřešil sběrný dvůr

Nebahovy - Náklady obce na likvidaci odpadů jsou vysoké, pohybují se ve sta tisících.

Oprava čeká i vodovod v Žitné

Hracholusky - Dalších tři sta až čtyři sta metrů vodovodního potrubí nechá položit v Hracholuskách obec.

Vodné a stočné letos podražilo

Záblatí - Cena za vodné a stočné bude letos o čtyři koruny vyšší než vloni. Poplatek za vodné a stočné ve výši dvacet dva korun bez DPH odsouhlasili nedávno zastupitelé.

Obec pořídí další tři nádoby na odpad

Nebahovy - Obec chce mít více kontejnerů na tříděný odpad. Ty, které Nebahovští mají, nestačí.

Žernovičtí potřebují zvětšit řad

Žernovice - Jeden milion korun chtějí získat Žernovičtí z vypsaného grantu z kraje na opravu kanalizace a vodovodu v obci. Spoluúčast obce je v tomto případě třicet procent.

Letošní zima je mizerná, vleky se musely zastavit

Prachaticko - Mizerná zima. Tak by se dala nazvat letošní sezona některých provozovatelů vleků. Například na Libínském Sedle ukončili provoz malého vleku už v polovině ledna.

Ve Ktiši postaví zařízení, které bude snad více využívané

Ktiš - Kulturní dům ve Ktiši má po více než roce jednání o jeho prodeji nového vlastníka. Původně jím byla obec, ta ho však na konci loňského roku prodala internetové společnosti zhruba za pět a půl milionu korun.

Polovinu ceny za vodu hradí obec

Stožec - Vodné a stočné obec letos navyšovat nehodlá. Rozhodli o tom nedávno zastupitelé při svém jednání.

O Pohár velitele bojovali i policisté ve Volarech

Volary - Celkem osm družstev včetně dvou policejních se v sobotu utkalo o Pohár velitele Obvodního oddělení Policie ČR ve Volarech. To totiž uspořádalo v tělocvičně místní základní školy turnaj v nohejbalu, a tak si ve Volarech od rána od devíti hodin až do odpoledních hodin celkem dvacet čtyři účastníků turnaje prověřilo svou fyzickou kondici.

Kamiony už dopravu neblokují

Chlumany - Řidiči už kamiony a nákladní auta neparkují v intravilánu, tedy v zastavěném území Chluman, a neblokují už dál plynulost dopravy. Řádně tak dodržují ústní dohodu o zákazu stání, kterou uzavřeli s vedením obce už ke konci loňského roku.

Do úřadu voda střechou nepoteče

Buk - Obec nechá letos na jaře zrekonstruovat střechu na budově jejího vedení.

Staré potrubí letos zmizí

Svatá Maří - Opravit lesní cesty, místní komunikace a i vodovodní potrubí celkem za tři miliony korun, jsou hlavní věci, do kterých letos investuje obec Svatá Maří.

Opravy kulturního domu nekončí

Buk - Pokračovat v rekonstrukci místního kulturního domu je jednou z hlavních priorit obce pro letošní rok. Prostory domu budou sloužit například ke kulturním akcím.

Hasiči získají místo ke cvičení

Čkyně - Čtyři sbory dobrovolných hasičů ze Čkyně a přilehlých osad budou mít své místo ke cvičení.

Školy mají vyšší rozpočet

Ktiš - Základní a Mateřská škola Ktiš bude letos hospodařit s více penězi na provoz.

Výtržníky by zarazili policisté v Nové Peci

Nová Pec - V Nové Peci přemýšlejí o zřízení policejní služebny. Ta by mohla vzniknout přímo v nevyužitých prostorách obecního úřadu.

Ve Ktiši zaplatí studii na domy

Ktiš - Obec potřebuje projektovou studii na stavbu několika budov ve Ktiši.

F2,8 Vystavuje

Prachatice - Poslední úpravy provádí Jiří Fuchs před výstavou fotografií DETAILY SVĚTA – SVĚT DETAILŮ. Ta začala již v úterý dne 5. února v Galerii Dolní brána v Prachaticích.

Poplatek zůstává na maximu

Čkyně - Poplatek za svoz komunálního odpadu je pro podnikatele stanoven ve výši tisíc korun za nádobu. Pro ostatní obyvatele Čkyně se poplatek za svoz na osobu ročně oproti loňskému roku nemění.

Voda je dražší o jednu korunu

Čkyně - Cena vodného a stočného je oproti loňskému roku letos sice vyšší, ale rapidního vzrůstu za vodu se Čkyňští bát nemusejí.

Schodek opravu silnic neomezí

Buk - Obec bude letos hospodařit se schodkovým rozpočtem. Rozdíl mezi příjmy a výdaji je zhruba přes sto tisíc korun. I když výdaje přesahují příjmy, vedení obce má velké plány.

Zaklepají na nové dveře do úřadu

Borová Lada - Obec chce získat peníze z kraje na výměnu vchodových dveří v budově jejího vedení.

Zastupitelka položila svou funkci

Vitějovice - Po více než roce ve vedení obce rezignovala na svou funkci členka obecního zastupitelstva Vitějovice Zdena Jůzková.

Mladým hasičům chybí vybavení

Vitějovice - Mladí hasiči potřebují novou výstroj a výzbroj.

Žákům z Vitějovic nebude kručet v břiše, oběd čeká v mateřince

Vitějovice - Žáci Základní školy Vitějovice budou nově obědvat v místní mateřince. Byli zvyklí na jídelnu ve škole, ale zastupitelé rozhodli jinak.

Zastupitelé zvažují jiný systém

Hracholusky - Poplatek šedesát korun za žeton na jednu popelnici obec nezměnila. Z těchto vybraných peněz obec financuje i odvoz plastů, což jí zatím stačí.

Mičovičtí chtějí opravit i silnice

Mičovice - Lesní cesty a místní komunikace v Mičovicích a přilehlých osadách hodlá opravit obec.

Bezvládí zatím trvá

Nová Pec - Ani po více než dvou hodinách jednání si Novopečtí nedokázali zvolit do čela obce s více než šesti sty obyvateli svého starostu.

Situaci v Nové Peci mohou podle starostů z okolí soudit jen místní

Nová Pec - Současná situace v Nové Peci se podle některých starostů z okolních obcí a měst jen tak nezmění. Každý z nich má samozřejmě názor různý, shodují se ale v tom, že posuzovat současnou situaci může buď jen vedení obce Nová Pec, nebo její obyvatelé.

Záblatští už dokončují projekt

Záblatí - Opravit vodovodní řad v Záblatí je hlavním úkolem obce. Proto její vedení už ke konci loňského roku podniklo potřebné kroky, aby se na rekonstrukci vodovodu mohlo začít pracovat.

Traktor pomůže hlavně v lese

Chlumany - V pondělí na svém jednání budou zastupitelé zvažovat, zda obec pořídí pomocníka, traktor na zimní údržbu, práci v lese a různé pomocné práce přímo v obci.

Obyvatelé Nové Pece se shodují, že se jich nikdo neptá, co chtějí

Nová Pec - Nechuť hodnotit práci zastupitelstva a hovořit o čemkoliv, co se týká vedení obce. Tak by se dala v současné době přirovnat nálada obyvatel Nové Pece.

Do hřbitova půjdou dva miliony

Záblatí - V rekonstrukci hřbitovní zdi celkem za 1,96 milionu korun bude letos pokračovat obec Záblatí.

Zatím jsou pouze dva kandidáti na starostu, ostatní zájem nemají

Nová Pec - Dalším kandidátem na prázdné místo ve vedení obce Nová Pec je Věra Lavičková, současná místostarostka obce. O žádném jiném kandidátovi zastupitelé nevědí. Ta však ještě není stoprocentně rozhodnuta, zda předloží zastupitelům svou kandidaturu na post starosty. Současně však nevyvrací ani tvrzení, že kandidovat na starostku bude. Celá situace je podle jejích dalších slov příliš vyhrocená.

Hřišť je stále málo, další se rýsuje u azylového domu

Prachatice - Další hřiště v Prachaticích pro všechny rodiče a děti, které vyroste u Charitního domova sv. Dominika Savia, už má alespoň částečně svou podobu. Aby bylo kompletní, na to chybí ještě tři sta tisíc korun.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT