VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Za čistou vodu si Netoličtí asi připlatí

Netolice – Zasedání středečního zastupitelstva provázela bouřlivá debata. Ta se týkala vodovodu a s ním spojených investic.

23.7.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/archiv

„Voda, kterou odebíráme z Borských studní a Římova, se v některých částech vodovodu mísí a způsobuje zakalení. Obě vody jsou samozřejmě zdravotně nezávadné, i tak je to ale problém, který netrápí jen nás. Mnoho stížností se objevuje i od místních,“ popsal situaci starosta Petrášek s tím, že rada přišla s návrhem omezit přísun vody z Borských studní. Dnes se odběry obou vod pohybují zhruba ve stejném poměru. Podle návrhu by se odběr razantně změnil, z Římova by přitékalo až devadesát procent vody. Borské studně by tak zásobovaly jen malou část Netolic.
To se ale nelíbilo některým zastupitelům, protože do Borských studní se už peníze investovaly s předpokladem, že se ušetří náklady spojené právě s odběrem vody. „Pokud bychom přistoupili na jinou variantu a upřednostnili Borské studně, investice by se pohybovala už v řádech milionu. Návrh, se kterým jsme tak přišli, je dnes levnějším a určitě i nejrychlejším řešením,“ zdůvodnil Petrášek. Stejný názor prezentoval i zástupce Čevaku, který všem přísedícím vysvětlil důvody, proč postupovat touto cestou. I tak ale neoblomnost zastupitelů nepovolila. Otázky, jak se změna promítne do ceny vodného, nebo proč tak razantně omezit Borské studně, nebyly výjimkou. Po více než hodinové debatě zastupitelstvo dohodlo realizaci opatření na Borských studních s podmínkou, že všechny nejasnosti, ale třeba i jiné možnosti realizace s cenovou kalkulací budou ještě předloženy. S opatřením, které vyjde zhruba na dvě stě padesát tisíc korun, se počítalo. Peníze tak půjdou z letošního rozpočtu.

Autor: Miluše Reindlová

23.7.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Bezproudí na Prachaticku

Vyzkoušet si život zdravotně postižených měli šanci školáci ve Volarech.
45

OBRAZEM: Volarské děti už vědí, jak překonávat bariéry

Saxofony ve volarském kostele zahrály pro jeho opravu

Volary - V pátek 23. června vpodvečer se v kostele svaté Kateřiny Alexandrijské ve Volarech uskutečnil saxofonový koncert. Římskokatolická farnost Volary, ve spolupráci se ZUŠ Volary připravily benefiční koncert, jehož výtěžek půjde na opravu kostela.

Kam v neděli za kulturou?

Prachaticko - Přinášíme vám přehled nejen kulturních akcí na neděli.

Cipískoviště skončilo. Nahradí ho Pískoviště

Písek – K nejpopulárnějším kulturním akcím ve městě patří Cipískoviště se sochami z písku a akcemi hlavně pro děti. O název Písečtí přišli, ale akce bude pokračovat dál.

Do tmy září Lucerna, zahradě doslova sluší

Kratochvíle - Jedenadvacet TYLáků se vystřídá v sobotu večer na divadelních prknech v zámecké zahradě Kratochvíle.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies