VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Novým starostou je Pavel Dvořák, opozice zcela ovládla radnici i radu

Vimperk /VIDEO/ - V sále Městského kulturního střediska pokračuje jednání vimperských zastupitelů. Ve vedení města nezůstal kámen na kameni.

15.5.2017 1 AKTUALIZOVÁNO 15.5.2017
SDÍLEJ:

Zastupitelé města Vimperk. Na snímku zleva Pavel Dvořák a Zdeněk Kutil.Foto: Deník / Miroslav Fuchs

Vedení města se kompletně změnilo. Starostou byl zvolen Pavel Dvořák poté, co Jaroslava Martanová rezignovala. Opozice devíti hlasy zcela převrátila rozložení sil.

18:01 hodin - Jednání zastupitelů ve Vimperku pokračuje dalšími body. Na řadě jsou majetkoprávní záležitosti.

17:58 hodin - Opozice dosáhla absolutní výměny pozic ve vedení města. Poté, co nejprve po otevřené kritice bývalého místostarosty Jiřího Caise opustila v loňském roce řady koalice zastupitelka Šárka Janásková a při hlasováních se stále více přikláněla k opozici, v posledních několika měsících už osmičlennou opozici podporovala zásadněji. V tuto chvíli se tak povolební uspořádání a rozložení sil v zastupitelstvu a ve vední města zcela obrátilo. Původní opozice převzala kompletně všechny klíčové posty. Starostou je Pavel Dvořák (JIH2012), místostarostou Lukáš Sýs (ANO), členy rady jsou Zdeněk Kutil (JIH2012), Petr Bednarčík (ČSSD) a Šárka Janásková (VPM).

17:54 hodin - Na post člena rady města Vimperk rezignoval Stanislav Hlava. Na jeho místo navrh nově zvolený starosta Pavel Dvořák (JIH2012) zastupitele Petra Bednarčíka (ČSSD). Ten to přijal. Následně byl opět devíti hlasy zvolen za čelna rady.

17:35 hodin - Devět hlasů zastupitelů rozhodlo. Jaroslavu Martanovou střídá na postu starosty Pavel Dvořák. Po jeho zvolení odešla velká část přítomných obyvatel města z jednacího sálu. Momentálně bylo jednání přerušeno a vyhlášena přestávka.

17:34 hodin - První návrh na nového starostu podal Zdeněk Kutila, který do funkce navrhl Pavla Dvořáka. Ten návrh přijal.

17:32 hodin - Nové obsazení rady města mají od této chvíle Vimperšti. Poté, co zastupitele odvolali Bohumila Petráška a Karla Hudečka, odhlasovali jako místostarosta Lukáše Sýse a do rady města Šárku Janáskovou. Následně na funkci starosty rezignovala Jaroslava Martanová.

16:27 hodin - "Nemyslím si, že jsem člověk, který by vytvářel nějaké sváry, nebo se snažil rozdělovat zastupitelstvo. Vždy jsem se snažila věcně odpovídat, věcně argumentovat a klidnit atmosféru. Mám od lidí velkou odezvu, že to tak i vnímali. Není to jednoduché. Období od 27. února mne stálo poměrně hodně sil, ale přistoupila jsem k tomu zodpovědě," řekla starostka Jaroslava Martanová.

16:10 hodin - Zastupitel Petr Bednarčík (ČSSD) vyzval starostku jaroslav Martanovou, aby přehodnotila svůj dřívější návrh, že v případě nedohody o složení rady města dá post starostky města k dispozici. Uvedl, že by měla být spíše tím, kdo dokáže zastupitele sjednotit.

Autor: Leona Fröhlichová, Miroslav Fuchs

15.5.2017 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Žíchovečtí chtějí měřit rychlost

návrh kuchyně v obýváku

Čtyři návrhy kuchyně, která bude součástí obýváku

Kromě psů ubytuje Tábor nově i nalezené kočky

Tábor - Táborské technické služby plánují rozšíření psího útulku. Přechodné ubytování ve Vápenné strouze získají i kočky.

Prachatická mezigenerační zahrada ožila novými květy a bylinami

Prachatice - Členové Klubu zdravotně postižených Prachatice každoročně osazují a také věnují svou péči vyvýšeným záhonům v mezigenerační zahradě na Zlaté stezce 145, ze Domem na Křižovatce.

Děti se vydaly po šipkách

Prachatice - V uplynulém týdnu hned ráno dostaly děti ze třetí a čtvrté třídy dopis od kamarádů ze dvojky. Druháci je pozvali na šipkovanou, kterou pro ně oni a jejich paní učitelky Zdeňka a Petra připravili.

Bezproudí na Prachaticku

Prachaticko - Kde na Prachaticku nepůjde do 26. května proud?

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies