„Jak jsme si letos vedli, to budeme vědět přesně, až skončí sezona. Každý den ale počítáme návštěvníky a podle mého předběžného odhadu bychom letos mohli překonat deset tisíc návštěvníků. V loňském roce to přitom bylo jen sedm a půl tisíce,“ uvedl ředitel městského sportovního zařízení Jaroslav Černý.

Celková ekonomická bilance veřejného koupaliště bude známa až po ukončení sezony. Už teď je ale jasné, že město musí počítat se ztrátami. „Podobná zařízení jsou vždycky ztrátová. Za svou činnost a pronájem haly nebo bazénu vyděláme ročně zhruba tři miliony korun. Město ale ze svého rozpočtu uvolňuje na naše aktivity devět milionů korun. Jsme přísvěvkovou organizací města,“ upřesnil Černý. Podle jeho slov jsou v podobné situaci akvaparky i podobná sportovní zařízení v celé České republice. „Když na podobná zařízení města nemají peníze, zkrátka je nemohou mít. Nejsou totiž výdělečná,“ pokračoval ředitel sportovního zařízení.

Podle některých návštěvníků je škoda, že bylo koupaliště mimo provoz za teplých dní v květnu. „Trochu mě to mrzelo, chtěla jsem se učit na státnice v příjemném prostředí koupaliště, ale to bylo zavřené,“ posteskla si jedna z častých návštěvnic Eva Hronová. Z tvrzení ředitele Černého vyplývá, že by se ale takový provoz prodražil. „Koupaliště má jedenáct set kubíků vody. Kdybychom je napustili kvůli čtyřem dnům hezkého počasí, musela by voda cirkulovat i v dalších dnech, kdy už bylo škaredě. Nehledě na dodávky chemických přípravků a dohled, který by byl nutný i v dešti,“ zakončil Černý.

Radek Štěpánek