VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Školy se pustily do spolupráce

Šumavské Hoštice - Pedagogové a žáci Základní školy a mateřské školy Šumavské Hoštice se rozhodli zapojit do Velké soutěže videoklipů na hymnu „Sporuj ve škole".

20.3.2017
SDÍLEJ:

Děti ze Šumavských Hoštic spolupracovaly s velkými kamarády z Vimperka.Foto: Poskytla ZŠ Šumavské Hoštice

Soutěž organizuje AŠSK. Žáci pod vedením paní učitelek Anny Olahové a Veroniky Vačkářové připravili a vytvořili videoklip z naší školní tělesné výchovy (z rozcvičky, z pohybové sestavy, z cvičení venku na sněhu, z dopravní výchovy a z dalších pohybových aktivit, do videoklipu zahrnuli také různá překvapení).


Tělesnou výchovu koncipujeme tak, aby žáky podněcovala k dalším pohybovým aktivitám. Proto nás soutěž vyhlášená AŠSK zaujala. Chceme ukázat, že nás tělesná výchova a sport baví, a také to, že je možné skloubit tělesnou výchovu a sport s výpočetní technikou.


Videoklip vznikl za podpory a pomoci Střední školy a Základní školy Vimperk. Souhlas ke spolupráci nám dal pan ředitel Ing. Lubomír Pichler. Jednání se zástupkyní ředitele paní Ing. Ivou Protivovou zprostředkovával vedoucí odborného výcviku pan Antonín Olah. Zajistil, aby žákyně oboru kadeřník/vizážista Nikola Mikešová a Barbora Fidlerová učesaly a nalíčily dvě naše žákyně, které ve videoklipu účinkují. Budoucí kadeřnice /vizážistky do naší školy přivezl a zase je odvezl zpět do školy. Dokonce se podílel na hodnocení práce obou budoucích kadeřnic.


Finální přípravy na poslední část natáčení videoklipu díky tomu skončily. Dotočit. Dokument sestříhat. A odeslat. Tak jednoduché to ale nebylo. Protože naše škola nemá nahrávací studio a střižnu, využili jsme podpory pana ředitele Střední školy a Základní školy Vimperk a všechna natočená videa jsme sestříhali v nahrávacím studiu Střední školy. V nahrávacím studiu se nám po celou dobu práce věnoval pan Petr Krejsa a žák oboru mechanik elektrotechnik František Martan. Bez nadšení žáků Základní školy a mateřské školy Šumavské Hoštice, bez zapálení vyučujících a bez spolupráce se Střední školou Vimperk by těžko velmi zdařilý videoklip mohl vzniknout. Mám obrovskou radost!


Jak budeme v soutěži úspěšní, se dozvíme ve druhé polovině dubna. V každém případě jsme si při přípravách na natáčení videoklipu a při natáčení užili hodně pohybu a veselých situací. Věřím, že se videoklip bude líbit. Na kanálu youtube ho budete moci vidět od konce března.
Moje poděkování patří všem, kteří se na tvorbě videoklipu podíleli.

Petra Vaňková, ředitelka Základní školy a mateřské školy Šumavské Hoštice

Autor: Redakce

Místo události:
20.3.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Pod crossovou motorkou byl u  Škůdry nalezen mrtvý motocyklista.

U Škůdry byl v příkopu nalezen mrtvý motorkář

Nejmenší triatlonisté absolvovali tradiční závod v Prachaticích.
38

OBRAZEM: Nejmenší triatlonisté bojovali v Prachaticích

Lidé zbrojí na parazity v kuchyni. Marně

České Budějovice - Některá koření možná parazitům nevoní, nelze na ně ale podle vědců spoléhat.

Retardér zmizel, ale jen dočasně

Prachatice - Zpomalovací pruh zmizel dočasně ze Zahradní ulice v Prachaticích.

Malí hasiči se do Plamene pustili se zápalem a plným nasazením

Zbytiny - Jarní kolo Hry Plamen odstartovalo v sobotu ráno ve Zbytinách.

Dobrý úmysl se muži vymstil

Vacov - Tři muži požádali dalšího o zapalovač, pak ale zaútočili a kradli.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies