VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rozdělit bazén na etapy bylo správné

Vimperk – Opravy či rekonstrukce komunikací a sítí spolykaly převážně z povodňových škod ve Vimperku za uplynulé tři roky jednoznačně nejvíce peněz. K větším investicím, které s uvedenými akcemi přímo nesouvisejí, patří kompostárna za zhruba třicet milionů korun, v podobné úrovni stavba první etapy Areálu vodních sportů a další miliony korun vylepšily stav několika školských zařízení.

30.9.2014
SDÍLEJ:

Starosta Vimperku Bohumil PetrášekFoto: Z archivu Deníku

Ačkoliv v porovnání s akcí, která výrazně vylepší technický stav Základní školy ve Smetanově ulici, byly investice do škol od roku 2011 nižší, pro školy byly podle starosty Bohumila Petráška významné. A rozhodně se nejednalo o drobné. Do školských zařízeních se v letech 2011 až 2014 investovalo ve Vimperku bezmála 13,4 milionu korun. „Každý rok se z rozpočtu uvolňovaly peníze na větší či menší opravy jak do základních, tak mateřských škol. Pokud se týká Základní školy Smetanova, tam se podařilo letos získat zásadní dotaci na výměnu oken a zateplení, počítá se s odizolováním objektů, vše se bude provádět v příštím roce,“ shrnul starosta. Jedná se o akci za zhruba 25 milionů korun.

Přestože se za končící volební období proinvestovalo ve Vimperku jen do majetku města více než 330 milionů korun, dovedl by Bohumil Petrášek najít využití i pro dalších minimálně 40 milionů. „Pak bych byl spokojenější. Zmínil bych v této souvislosti hlavně ulici 1. máje s kompletní rekonstrukcí a následně ještě ZTV Hrabice, byť se to někomu nemusí zdát důležité.

Pokud tam nebude, zájem o tuto lokalitu se zvýší jen těžko. V případě získání dotace by se nám tam podařilo výrazně zlevnit stavební pozemky a vyřešit i dopravní obslužnost nejen pro uvažované ZTV,“ dodal starosta. Na druhou stranu považuje za úspěch jak dokončení první etapy reálu vodních sportů, tak zahájení rekonstrukce úpravny vody v Brlohu. „Dokončena bude až v příštím roce. To sice lidé ve Vimperku přímo nevidí, ale výrazně to ovlivňuje kvalitu jejich života,“ podotkl.

Právě Areál vodních sportů se stal námětem na časté diskuse a i nadále zůstává bodem, který je současnému vedení připomínán jako nepříliš vydařený. Podle Bohumila Petráška ale rozdělení velkého projektu za skoro 130 milionů do dílčích etap byl správný krok. „Nemělo smysl spoléhat neustále, že přijde tak obrovská dotace. Myslím si, že se ve Vimperku osvědčilo jít cestou postupných kroků, na které se vždy prostředky shání lépe než na jednu obří akci,“ zvažuje Bohumil Petrášek.

Co se týče jednoho ze zásadních témat aktuálního předvolebního boje, tedy pocitu bezpečí ve Vimperku, připouští Bohumil Petrášek, že problémové lokality jsou, město jako celek ale považuje za bezpečné. „I já bych byl rád, kdyby se nám dařilo se s problémovými jedinci vypořádat rychleji, ale zákony jsou takové, jaké jsou a město je musí dodržovat. Netvrdím, že tu problémy nejsou, ale často se jeden případ donekonečna opakuje a zveličuje a je dáván jako příklad toho, že ve městě není bezpečno,“ hájí situaci ve městě jeho starosta.

Současné vedení města končí tak trochu s dluhem vůči městským osadám. „Hlavně se to týká stavu tamních komunikací. Něco se vyřešit podařilo, ale problémy přetrvávají s komunikací Výškovice – Sudslavice, na Sklářích a v Boubské,“ uznal starosta Petrášek.

Z jeho pohledu se městu nepodařilo za čtyři roky navázat lepší komunikaci s obyvateli, byť jim nabídlo před každým jednáním zastupitelů půlhodinku věnovanou čistě jejich připomínkám a námětům. „Mrzí mne, že to lidé příliš nevyužívají, tím spíš, že pak kritizují jen na základě nepřesných či mylných informací,“ doplnil Bohumil Petrášek.

Autor: Miroslav Fuchs

Místo události:
30.9.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Českokrumlovské zámecké medvědárium prodělává úpravy.
8

Medvědář chystá v životě zámeckých medvědů velikou změnu

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

OBRAZEM: Missky v Táboře běhají kolem Jordánu

Tábor – Deset finalistek charitativní soutěže krásy Miss Face Taťany Makarenko se v táborském hotelu Palcát připravuje na svůj galavečer, v němž se 30. září rozhodne, které čtyři dívky si odnesou korunku krásy.

Povodně 2002: O víkendu uklízeli dobrovolníci z celé země

Jižní Čechy – Druhá povodňová vlna byla hodně krutá. Odehrávaly se velké tragédie, lidé museli opustit své domovy, přicházelio majetek, o jistoty…

V prachatické Slámově ulici nepoteče teplá voda

Prachatice – Rekonstrukce horkovodu ve Slámově ulici v Prachaticích stále pokračuje.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení