VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Městys by z dotací opravil lávku i stezku

Strunkovice nad Blanicí – I poslední měsíce tohoto roku Strunkovičtí využívají, a to k podání hned několika žádostí o dotace.

10.12.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Miroslav Fuchs

Jedna z nich už na konci listopadu putovala k Jihočeskému kraji.
Z tohoto grantu by městys chtěl dovybavit posilovnu, která se nachází v budově místního kulturního domu. „Pokud bychom dotaci získali, přibýt by měly tři posilovací stroje,“ informoval starosta Strunkovic Karel Matějka s tím, že nákup jednoho posilovací stroje vyjde přibližně na dvacet tisíc korun.
Zrekonstruovat by ale Strunkovičtí chtěli i lávku u zdejšího hřiště. „Lávka byla vodou natolik poškozená, že se probořila a my jsme ji museli z bezpečnostních důvodů odstranit. V budoucnu bychom tak chtěli nainstalovat novou nosnou konstrukci. Plánované kovové nosníky by měly případným přívalovým dešťům přece jenom odolat víc,“ představil plán na rekonstrukci Karel Matějka, který uvádí, že další z žádostí je spojená s opravou pěší stezky. Ta podle jeho slov vede právě od poškozené lávky směrem na Hořice. „Kus svahu se tady bohužel také působením dešťů utrhl. Chceme tak učinit patřičné opatření, aby se stav ještě nezhoršil,“ upřesnil starosta.
Na obě tyto rekonstrukce chtějí Strunkovičtí požádat o dotace z Ministerstva pro místní rozvoj. Také po novém roce jsou plánované další žádosti. Přes místní akční skupinu chtějí Strunkovičtí zateplit zadní část kulturního domu. Zrekonstruovat by tady ale také chtěli jedny únikové dveře a vyměnit tři okna.

Autor: Miluše Reindlová

10.12.2010
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Bezproudí na Prachaticku

Vyzkoušet si život zdravotně postižených měli šanci školáci ve Volarech.
45

OBRAZEM: Volarské děti už vědí, jak překonávat bariéry

Saxofony ve volarském kostele zahrály pro jeho opravu

Volary - V pátek 23. června vpodvečer se v kostele svaté Kateřiny Alexandrijské ve Volarech uskutečnil saxofonový koncert. Římskokatolická farnost Volary, ve spolupráci se ZUŠ Volary připravily benefiční koncert, jehož výtěžek půjde na opravu kostela.

Kam v neděli za kulturou?

Prachaticko - Přinášíme vám přehled nejen kulturních akcí na neděli.

Cipískoviště skončilo. Nahradí ho Pískoviště

Písek – K nejpopulárnějším kulturním akcím ve městě patří Cipískoviště se sochami z písku a akcemi hlavně pro děti. O název Písečtí přišli, ale akce bude pokračovat dál.

Do tmy září Lucerna, zahradě doslova sluší

Kratochvíle - Jedenadvacet TYLáků se vystřídá v sobotu večer na divadelních prknech v zámecké zahradě Kratochvíle.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies