VYBRAT REGION
Zavřít mapu

O křižovatku se podělí kraj s městem

Vimperk -Do konce měsíce by mohl mít starosta Vimperku Bohumil Petrášek jasněji alespoň v názoru Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD), jakým způsobem chtějí řešit majetkový vztah k pozemkům a mostu přes Pravětínský potok, kterých by se měla dotknout výstavba nové kruhové křižovatky ve městě.

8.5.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Miroslav Fuchs

K vyjednávání získal mandát sice již začátkem dubna, nic nového zatím ale není. „V tuto chvíli pracuje projektant na upravené podobě křižovatky, která částečně změnila svůj vzhled. Proto čekáme na upřesnění pozemků, který se stavba dotkne. To neplatí pro most, protože ten křižovatka zasáhne zcela jistě,“ uvedl starosta Petrášek.

Již nyní je ale jisté, že stavba budoucí křižovatky mezi Lidlem a autobusovým nádražím na silnici II/145 pozemky ŘSD zasáhne. A protože to nemá zájem na spolufinancování stavby, která se týká místních komunikací a silnice v majetku Jihočeského kraje, chce mít město Vimperk a kraj jasno alespoň v řešení vypořádání majetkoprávních vztahů k pozemkům ŘSD. „Aby se vůbec stavba mohla zrealizovat, je třeba, aby vlastníky pozemků pod budoucí křižovatkou byly pouze město Vimperk a Jihočeský kraj, zčásti pak soukromí vlastníci, kteří se stavbou souhlasí. Po dohodě města a kraje bude město Vimperk zčásti stavbu spolufinancovat, i proto je nutné majetkové vztahy k některým pozemkům vyřešit před započetím stavby,“ vysvětlil Petrášek.

Křižovatka pod viaduktem, stejně jako další v lokalitě fišerka přitom podle slov zástupců kraje patří k jeho prioritám v následujících sedmi letech. Křižovatka u Lidlu by se dokonce mohla začít stavět již v příštím roce. Pokud se týká jejího financování, pak část peněz zaplatí jihočeský kraj, menší podíl pak připadá na město Vimperk. Podle starosty Petráška by se mělo jednat o přibližně dvacet procent ze zhruba 35 milionů korun. „Je to ale jen hrubý odhad, přesnější částky určí teprve projekt. Domluva je taková, že Jihočeský kraj bude financovat své akce a město Vimperk zaplatí to, co patří městu.

Komunikace od nádraží a po Fišerku patří Jihočeskému kraji stejně, jako bude v jeho vlastnictví celá kruhová křižovatka. Městu bude patřit sjezd z křižovatky do nádražní ulice. Je otázkou, v jakém rozsahu bude prováděna rekonstrukce v ulicích Nádražní a Tovární. V jednání jsou ještě dva sjezdy, a to k Lidlu a k autobusovému nádraží a Penny. Měla by se uskutečnit jednání s ČSAD, Penny marketem a Lidlem ohledně spoluúčasti na financování. Nedojde-li k dohodě mezi těmito třemi majiteli a krajem, měly by se náklady rozdělit mezi město a kraj v poměru, jaký máme v ostatních stavbách, ale to předbíhám výsledek jednání,“ uvedl Petrášek s tím, že město by mělo hradit také stavbu chodníků. V budoucnu by se mělo město rovněž starat i o zeleň ve středové části plánované kruhové křižovatky.

Zřejmě nenákladnější částí stavby nové křižovatky bude zatrubnění Pravětínského potoka, které by měl hradit Jihočeský kraj.

Autor: Miroslav Fuchs

8.5.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Opustili nás

SDH Žernovice uspořádal v sobotu 30. dubna již 24. ročník Memoriálu Pavla Bače v požárních útocích pro družstva mladých hasičů.

Soutěž hasičů asi rozjedou v neděli

Právě jsme se narodila

Prachaticko - Představujeme vám nově narozená miminka z Prachaticka.

Na víkend se oteplí, poslední dubnový den bude až 15 stupňů

Jihočeský kraj – Meteorologové slibují na prodloužený víkend teploty nad 10 stupňů Celsia: v sobotu až 12 °C, v neděli kolem 15 °C, na prvního máje může být až 17 °C.

Kam o víkendu na bohoslužbu

Prachaticko - Přinášíme vám přehled bohoslužeb na víkend.

Lyžaři mají šanci, v sobotu se rozjedou zadovské vleky

Churáňov – Na Churáňově bylo včera večer třicet centimetrů čerstvého sněhu, čehož chtějí využít provozovatelé Lyžařského areálu Zadov.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies