VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na Vodník a ke Sloupu už se přestalo solit

Vimperk – Méně soli a více inertního posypu by rád viděl na některých místních komunikacích ve Vimperku zastupitel František Řehoř

1.2.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jan Havelka

K šetrnější zimní údržbě vyzval vedení města při lednovém jednání zastupitelstva. Přestože Městské služby, které zimní údržbu ve Vimperku zajišťují, se solí neplýtvají, i podle starosty Petráška je jí v ulicích města pořád dost. „Na můj vkus možná víc, než by bylo třeba,“ okomentoval Petrášek. Výzva zastupitele Řehoře se týkala dvou místních komunikací, a to od nemocnice směrem ke kasárnám U Sloupu, a pak silnice od hřbitova od odbočky na zámek k areálu Vodník. „S uvedenými komunikacemi by nebyl problém. Například v Hranicích už druhou zimu udržujeme silnice výhradně pluhováním, pokud není ledovka. Vyšli jsme vstříc žádostí občanů, kteří se shodli, že jim stačí pouze silnice protáhnout a zatáčky posypat drtí,“ uvedl starosta Petrášek. V případě dvou zmíněných místních komunikací ve Vimperku by podle jeho slov nehrozilo ani zanášení kanalizace, pokud by se používala k posypu výhradně drť. Podle místostarostky Jaroslavy Martanové může rozdílný způsob zimní údržby znamenat další komplikace, a to zejména ve městě. „Komplikace ve sjízdnosti a při údržbě mohou nastat, pokud se část komunikace solí a část se udržuje inertním posypem. Auta sůl rozváží na pneumatikách sůl dál a vytváří se tím nebezpečné koleje. To pak přináší další náklady na častější pluhování,“ zdůraznila Martanová s tím, že jak ulice Pivovarská od nemocnice ke kasárnám, tak Hřbitovní od odbočky na zámek až po Vodník by ale pro údržbu výlučně inertním posypem byly vhodné. „Na druhou stranu je třeba vidět i fakt, že právě na Vodník je poměrně velká frekvence vozidel kvůli běžeckým stopám,“ upozornila místostarostka. Městské služby už na základě pokynů vedení města začalo udržovat obě komunikace bez použití soli, byť hlavně v Pivovarské ulici je poměrně značný provoz. Podle jednatele Jana Krále se ve Vimperku obecně solí méně, než tomu bylo v minulosti. „Než jsme převzali zimní údržbu my, za zimu se tu prosolilo i pět set tun. V loňském roce to bylo kolem tří set tun, letos to vypadá obdobně. I když bylo méně sněhu, víc bylo ledovky, v takovém případě solit musíme,“ připustil Král s tím, že se solením začínají městské služby až ve chvíli, kdy ustane sněžení, do té doby se pouze prohrnuje.

Autor: Miroslav Fuchs

1.2.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Bezproudí na Prachaticku

Vyzkoušet si život zdravotně postižených měli šanci školáci ve Volarech.
45

OBRAZEM: Volarské děti už vědí, jak překonávat bariéry

Saxofony ve volarském kostele zahrály pro jeho opravu

Volary - V pátek 23. června vpodvečer se v kostele svaté Kateřiny Alexandrijské ve Volarech uskutečnil saxofonový koncert. Římskokatolická farnost Volary, ve spolupráci se ZUŠ Volary připravily benefiční koncert, jehož výtěžek půjde na opravu kostela.

Kam v neděli za kulturou?

Prachaticko - Přinášíme vám přehled nejen kulturních akcí na neděli.

Cipískoviště skončilo. Nahradí ho Pískoviště

Písek – K nejpopulárnějším kulturním akcím ve městě patří Cipískoviště se sochami z písku a akcemi hlavně pro děti. O název Písečtí přišli, ale akce bude pokračovat dál.

Do tmy září Lucerna, zahradě doslova sluší

Kratochvíle - Jedenadvacet TYLáků se vystřídá v sobotu večer na divadelních prknech v zámecké zahradě Kratochvíle.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies