VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Územní plán se dočká změny

Vimperk – Ani ne po půl roce, kdy má Vimperk nový územní plán, schválili zastupitelé pořízení jeho první změny. Podle místostarostky Jaroslavy Martanové bude odbor výstavby a územního plánování zpracovávat ještě do konce letošního roku návrh zadání.

27.12.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto:


Než je schválí zastupitelé, může kdokoli podat námitky, připomínky a návrhy, které by bylo možno do změny číslo jedna zapracovat. Do současné chvíle zaevidovali pracovníci odboru jedenáct připomínek. „I my jsme připravili některé změny, které bychom za město chtěli do platného územního plánu nově zapracovat,“ potvrdila Martanová.

Většinou se návrhy a připomínky týkaly změny způsobu využití konkrétních ploch. Týkaly se většinou žádostí o zahrnutí do nového územního plánu. Aby zabránili dalším průtahům s přípravou nového územního plánu, schválili zastupitelé v loňském roce stop stav ke 20. prosinci. „Část připomínek se týkala i nových ploch pro zařazení do územního plánu. V minulosti byly z územního plánu vypuštěny dvě plochy a jejich majitelé je chtějí zařadit zpět. Jedna plocha byla tak říkajíc v rezervě. V takovém případě není možno vydat územní rozhodnutí a následně stavební povolení, nejprve je potřeba mít pozemek řešen v územním plánu,“ zdůraznila místostarostka s tím, že se jedná o velkou plochu se záměrem průmyslového rozvoje.

Původně byla plocha redukována na základě rozhodnutí CHKO Šumava, protože se nachází ve druhé zóně ochrany přírody. Další plochy byly z nového územního plánu vypuštěny na základě připomínek ochrany zemědělského půdního fondu krajského úřadu, protože se jedná o zemědělské půdy první třídy s nejvyšší kategorií ochrany.

Občané mohou podávat své podněty, připomínky a náměty ke změně územního plánu do doby, než zastupitelé rozhodnou o konečném znění návrhu. Místostarostka Jaroslava Martanová odhaduje dobu, kterou budou mít zájemci, na půl až tři čtvrtě roku. „Do té doby bude stavební odbor shromažďovat veškeré podněty. Pokud se týká financování, změna bude hrazena částí z poplatků žadatelů o změnu, zčásti od města, které bude rovněž uplatňovat své záměry,“ dodala místostarostka Martanová.

Autor: Miroslav Fuchs

27.12.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rybník na Horní Bráně je jedním z míst, kde režisér Václav Marhoul natáčí Nabarvené ptáče.
22

Malého Péťu režisér objevil při americkém fotbalu v Českém Krumlově

Ilustrační foto

Bezproudí na Prachaticku

OBRAZEM: Dřevákový rekord letos odolal

Volary - Nedělní program Volarských slavností dřeva je neodmyslitelně spojen s dřevákovým průvodem.

OBRAZEM: Bývalí pracovníci lhenické Fruty se sešli po třiceti letech

Lhenice - Velmi příjemné setkání bývalých pracovníků Fruty Lhenice se konalo v pátek večer právě ve Lhenicích na Prachaticku.

OBRAZEM: Strunkovické letiště slavilo narozeniny

Strunkovice nad Blanicí - Pětašedesáté narozeniny slavilo v sobotu letiště ve Strunkovicích nad Blanicí. Na tři tisícovky návštěvníků se vypravily na Letecký den, který byl plný nádherných leteckých produkcí.

Turisté mají po bouřce omezený pohyb po Šumavě

Šumava - Následky bouřky z pátku na sobotu postihnou i návštěvníky Šumavy. Některé pěší a cyklistické trasy jsou dočasně nepřístupné.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení