VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Práce se zadrhly pod kolejemi

Prachatice – Po středě 29. června je jasné, že práce na podvrtu pro uložení vody a kanalizace v lokalitě Pod Lázněmi tento týden neskončí. S komplikacemi v dopravě se tak budou muset obyvatelé této městské části i ulice Za Továrnou vyrovnávat minimálně další dva týdny.

1.7.2016
SDÍLEJ:

Práce na nové kanalizaci omezují dopravu v sídlišti pod Lázněmi už při vjezdu v ulici Lázeňská. Foto: Deník/Miroslav Fuchs

Problémy totiž působí řešení podvrtu pod železniční tratí pro budoucí napojení kanalizace a vodovodu. Jak uvedl po kontrolním dnu Jaromír Markytán z odboru investic MěÚ Prachatice, místo původně projektované plastové bude třeba potrubí uložit v ocelové chráničce. „Plastovou chráničku vzhledem ke geologickým podmínkám pod železniční tratí a poměrně vysokým nárokům na dodržení spádu není možné využít. Dojde tak k prodloužení termínu prací spojených s podvrtem, uložením potrubí a jejich dokončení,“ potvrdil Jaromír Markytán.

Vzhledem k nové situaci nemohl zástupce dodavatele při středečním kontrolním dni odpovědět, kdy bude s pracemi pokračovat. Město navíc muselo urychleně vyjednávat o změně materiálu chráničky i se Službou železniční dopravní cesty (SŽDC), předběžný souhlas už má.

Komplikace nastaly po vyhloubení startovací jámy určené pro podvrt. Na místo byla přizvána firma, která měla podvrt zajistit. Firma, která byla navržena projektantem a požadována SŽDC k provedení podvrtu a uložení potrubí, ale podle Jaromíra Markytána nedokáže s ohledem na geologické podmínky a nároky na spádovost práce provést. „Jedná se o jednu z mála firem v republice, která provádí protlaky plastovou chráničkou. Její zástupce sdělil, že v těchto podmínkách to není možné provést. Dodavatel stavby se proto musel spojit s jinou firmou, která bude schopna protlak provést ocelovou chráničkou. Má příslib, že během dvou týdnů by mohla nová firma nastoupit, nicméně vzhledem k dalším závazkům nebyla schopna přesný termín říct,“ doplnil Jaromír Markytán.

Pokud se týká další stavební činnosti a náhradního řešení dopravní obslužnosti celé lokality, platí i nadále to, že v části Pod Lázněmi je zprovozněna provizorní komunikace s provozem řízeným světelnou signalizací. Lidé z ulice Za Továrnou se ke svým nemovitostem dostanou po místní komunikaci z druhé strany z Krumlovské ulice. Pokud se podaří, aby nová firma nastoupila k pracím na podvrtu nejpozději do dvou týdnů, neměl by být ohrožen ani celkový termín dokončení akce.

Autor: Miroslav Fuchs

Místo události:
1.7.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Švehlův most.

Dobrá zpráva pro řidiče: Sobotní ráno už se Švehlovým mostem

Vandal zavřel vstupy do úlů, včely se "upekly"

Prachaticko - Škodu za několik tisíc korun na poškození včelstvech, má podle policistů pravděpodobně na svědomí dvaatřicetiletý muž z Prachaticka.

Skončí opravy silnice Němčice - Češnovice dřív?

Němčice – Připravené, ale zatím bez asfaltu, jsou tři kilometry silnice ve směru z Češnovic na Němčice. Ve čtvrtek 17. srpna ráno řemeslníci firmy Eurovia dláždili nástupiště autobusových zastávek Břehov. „Od odbočky na hlavní silnici až zhruba do těchto míst máme základ pro vozovku připravenu,“ ujistil šéf čety řemeslníků a ukazoval na zastávku na druhé straně voz

Lidé kolem Vltavy na Českokrumlovsku zachraňují i psy

Rožmberk nad Vltavou – Nejenom věci, ale také své psy ztrácejí vodáci plující po Vltavě. Své o tom ví Martin Pavljuk, který se ujal nejednoho bezradného psa běhajícího kolem Vltavy.

Povodně 2002: Velká voda lidi sblížila. Byli na sebe hodnější

Jižní Čechy - Stoletá voda přišla, zničila a odešla v průběhu několika hodin. Lidem ale trvalo léta, než se vzpamatovali a zahladili po ní vnější stopy. Ty uvnitř si však nesou dál.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení